VIDEO Chára je velikán aj mimo ľadu: Pre mňa aj pre moju rodinu je dôležité ukázať, že...

Zdeno Chára rozdával v Bostone koláče tretí rok v rade
Zdeno Chára rozdával v Bostone koláče tretí rok v rade

BOSTON - Tradícia, ktorú skrátka nemohol porušiť. Obrovitý slovenský obranca Zdeno Chára opäť vyrazil do ulíc Bostonu. Urobil tak už tretí rok v rade. Zavítal na miesta, kde uvítajú každú pomoc, čo platí v týchto ťažkých časoch dvojnásobne. Neodradil ho ani fakt, že s Bostonom Bruins nemá podpísanú zmluvu. Opäť ukázal, že má srdce na pravom mieste.

Tradícia s rozdávaním koláčov pred Dňom vďakyvzdania funguje v Bostone už od roku 2009. Zdeno Chára ju drží pri živote posledné tri roky a samozrejme nevynechal ani tento rok, hoci si musel dávať pozor na zdravie a vždy mal na sebe rúško. Darované koláče rozdával veteránom a klientom charitatívnych organizácií.

"Všetci teraz zažívame náročné obdobie. Práve v takýchto časoch potrebujeme vzájomnú podporu. Musíme sa spojiť a ukázať, že nám jednému na druhom záleží. Pre mňa aj moju rodinu je veľmi dôležité ukázať, ako veľmi nám záleží na ľuďoch, ktorí nie sú tak privilegovaní ako my. Je to pre nás prirodzené," povedal dlhoročný kapitán Bruins Zdeno Chára počas dobročinnej akcie.


Tagy: Zdeno Chára Boston Bruins

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka NHL
Zdroj:
športky
Foto:
NHL/Boston Bruins/Michael Tolvo; Video: nhl.com

DISKUSIA