Klopp priznal zlý zápas, no soptil na vedenie ligy: To nemá nič spoločné s futbalom... Je to zločin!

Sklamaný James Milner a Firmino po prehre s Atalantou
Sklamaný James Milner a Firmino po prehre s Atalantou

LIVERPOOL - Tréner futbalistov Liverpoolu Jürgen Klopp po zápase Ligy majstrov s Atalantou Bergamo priznal, že jeho tím prehral 0:2 zaslúžene a nezaslúžil si v stredu postúpiť. "Reds" pritom tri predchádzajúce duely vyhrali so skóre 8:0 a predovšetkým po ich výhre 5:0 pred tromi týždňami v Bergame sa očakávalo, že si víťazstvom v odvete zaistí postup do osemfinále.

Zostava plná zmien však v rozmedzí 60. a 64. minúty dvakrát inkasovala a pred poslednými dvoma kolami skupiny D má Liverpool už len dvojbodový náskok na dvojicu Bergamo - Ajax Amsterdam.
 
"Nebol to dobrý zápas. Oba tímy toho veľa nevytvorili, kým sme dvakrát neinkasovali. Zaslúžene sme v náročnom dueli prehrali. Rozhodca neprerušoval moc hru a o to je to pre obe strany ťažšie. Bolo to neuveriteľne intenzívne stretnutie, v ktorom potrebujete nejaké prestávky," povedal nemecký kouč po zápase televíznej stanici BT Sport.
 
Klopp nechal v stredu na lavičke napríklad Dioga Jotu, ktorý v Bergame dal hetrik. Keď sa ho a ďalšiu trojicu opôr Roberta Firmina, Andyho Robertsona a Fabinha chystal poslať na ihrisko, strelil Josip Iličič gól na 0:1.
 
"Pre hráčov, ktorí dlho nehrali od prvých minút, to bolo náročné. Nenašli sme žiaľ spôsob, ako dať gól, tak som sa rozhodol striedať. A v tom sme dostali prvý gól. Mali sme tam podarené chvíle, ale nevytvorili sme si skutočné šance. To sa môže stať aj iným tímom," podotkol Klopp.
 
Naštvalo ho však, že zostavu musel prispôsobiť sobotňajšiemu duelu anglickej ligy v Brightone, ktorý sa hrá o 13:30 SEČ. "Nariadili nám, aby sme išli v sobotu hrať o 12:30 (anglického času), čo je takmer zločin. To nemá nič spoločné s futbalom, gratulujem vám. Palec hore pred mojím tímom, nemáme žiadne zranenia a v sobotu ideme znovu na vec," dodal kouč Liverpoolu ironicky na adresu vedenia Premier League.
Tiež kapitán "Reds" James Milner bol sklamaný predvedenou hrou tímu, napriek tomu verí, že sa Liverpoolu podarí postúpiť budúci utorok po domácom zápase s Ajaxom.
 
"Nešlo nám to. Vieme, že to bol zlý výkon a že sme boli celkom bezradní. Viac hráčov spolu ešte nikdy nehrala, ale nedá sa nič robiť, máme nabitý program. Niekedy sa musíte pokúsiť vyhrať bez toho, aby ste mali k dispozícii to najlepšie, neboli sme na to ale dosť dobrí," priznal tridsaťštyriročný univerzál.
 
"Stále vedieme tabuľku, takže sa musíme vzchopiť a budúci utorok na to vlietnuť. Verím, že tento zápas rýchlo prekusneme, pretože nás teraz čaká množstvo zápasov. Postup máme vo svojich rukách, len sa musíme zlepšiť," doplnil Milner.

Tagy: James Milner Jürgen Klopp Atalanta Bergamo Liverpool FC

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Martin Rickett; Video: CBS Sports

DISKUSIA