Aj búrlivák Gascoigne si zaspomínal na Maradonu: VIDEO zápasu, v ktorom obidvaja hrali pod vplyvom

Paul Gascoigne
Paul Gascoigne

LONDÝN - Na zosnulú legendu Diega Maradonu si zaspomínal aj iný hviezdny futbalista preslávený búrlivým životným štýlom Paul Gascoigne. Bývalý anglický reprezentant sa dnes v televíznom programe Good Morning Britain podelil o historky so slávnym Argentínčanom, v ktorých hrali úlohu ich spoločné neresti.

Gascoigne si v drese Lazia Rím zahral proti Maradonovi v roku 1992 prípravné stretnutie v Seville, v ktorej Argentínčan pôsobil po odchode z Neapola. "V lietadle som si dal pár drinkov a v tuneli na štadióne som mu povedal: 'Diego, som trochu pod vplyvom'. A on na to: 'To je v pohode, ja tiež'," spomínal päťdesiattriročný Gascoigne, ktorý sa podobne ako Maradona niekoľkokrát liečil zo závislostí.

Talentovaní, ale problémoví hráči sa stretli aj v roku 2006 na charitatívnom zápase v Manchestri. "Pamätám si, že som potreboval zapaľovač. Pred štadiónom som videl takého malého chlapíka v klobúku s dlhou cigarou. Prišiel som k nemu zozadu a vravím mu: 'Mohli by ste mi prosím požičať zapaľovač?' On sa otočil a bol to Diego. Zasmiali sme sa a zapálil sme si," zaspomínal Gascoigne na ďalšie stretnutie so zosnulým Maradonom. "Na to, že bol tak malý, to bol úžasný hráč. A tiež strašne milý chlap. Urobil si čas pre každého," dodal.


Tagy: Paul Gascoigne Diego Armando Maradona Good Morning Britain

Zdroj:
ČTK
Foto:
TASR/AP/Scott Heppell

DISKUSIA