Slovenský obranca v KHL hrdinom: Čajkovský rozhodol o víťazstve Dinama Moskva

Michal Čajkovský a Jegor KorškovMichal Čajkovský a Jegor Korškov Zdroj: profimedia.sk

MOSKVA - Slovenský obranca Michal Čajkovský rozhodol vo štvrtok gólom v predĺžení o víťazstve Dinama Moskva nad Lokomotivom Jaroslavľ 4:3 pp. V zápase si pripísal aj jednu asistenciu. Čajkovský strelil piaty gól v tejto sezóne KHL.

Dinamo prehrávalo po dvoch tretinách už 0:3, no v tretej dvadsaťminútovke dokázalo vyrovnať. Pri prvom v 51. min Čajkovský asistoval Oscarovi Lindbergovi. O rozhodujúci zásah sa sám postaral v 64. minúte.

V drese Čerepovca nastúpil vo štvrtom útoku Adam Liška, no do štatistík sa nezapísal a jeho tím prehral 2:3. Po druhej tretine pritom ešte viedol 2:0.

Traktor Čeľabinsk zdolal svojho regionálneho rivala Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 po predĺžení. V 69. sekunde predĺženia o tom rozhodol kapitán domácich Sergej Kalinin. Hráčom Jekaterinburgu sa prestalo v súťaži dariť, prehrali už štvrté stretnutie v sérii.

Torpedo Nižnij Novgorod - Jokerit Helsinki 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)
Góly: 23. a 58. Varnakov, 25. Belevič - 13. Tolvanen, 49. Anttila

Severstaľ Čerepovec - SKA Petrohrad 2:3 (0:0, 2:0, 0:3)
Góly: 32. Petunin, 34. Vovčenko - 46. Kemppainen, 47. Burdasov, 54. Ketov

Dinamo Minsk - Viťaz Podoľsk 4:3 pp (1:0, 1:1, 1:2 - 1:0)
Góly: 12. a 57. Spooner, 39. Šarangovič, 63. Gorbunov - 26. Daugaviňš, 42. Borodkin, 47. Tedenby

HK Soči - CSKA Moskva 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)
Góly: 11. Šmeľov - 10. Robinson, 10. Slepyšev, 26. Afanasiev, 59. Šalunov

Dinamo Moskva - Lokomotiv Jaroslavľ 4:3 pp (0:0, 0:3, 3:0 - 1:0)
Góly: 51. Lindberg (ČAJKOVSKÝ), 57. Kagarlickij, 57. Šipačov, 64. ČAJKOVSKÝ - 21. Kajumov, 34. Rafikov, 40. Lander

Traktor Čeľabinsk - Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
Góly: 16, Sedlák, 34. Hyka, 60. Aberg, 62 Kalinin - 17. Makejev, 31. Belousov, 49. Holland

Avangard Omsk - Amur Chabarovsk 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Góly: 38. a 60. Knight, 5. Boucher, 6. Činachov - 15. Pianov, 48. Zohorna

Viac o téme: Lokomotiv Jaroslavľ Michal Čajkovský HC Dinamo Moskva