Návrat po viac ako štyroch rokoch? Ibrahimovič sa možno oblečie do národného dresu

Zlatan Ibrahimovič
Zlatan Ibrahimovič

ŠTOKHOLM - Hviezdny útočník Zlatan Ibrahimovič by sa po viac ako štyroch rokoch mohol vrátiť do švédskej reprezentácie. Futbalový zväz uviedol, že kanonier AC Milána o comebacku jedná s trénerom národného tímu Jannom Anderssonom.

Tridsaťdeväťročný Ibrahimovič naznačil návrat do reprezentácie začiatkom novembra na sociálnych sieťach svojou fotografiou vo švédskom drese, ale v následných zápasoch Ligy národov sa v nominácii neobjavil. Jeho comeback však vylúčený nie je.
 
"Keď tie dvere znovu otvoril, bolo samozrejmé, že sa o tom čo najskôr musíme osobne porozprávať," uviedol reprezentačný tréner Andersson po prvom stretnutí s Ibrahimovičom, ktoré označil za "plodné a dobré". Ich rozhovory budú pokračovať.
 

Rodák z Malmö je s 62 gólmi zo 116 zápasov najlepším strelcom v histórii švédskej reprezentácie. Za národné mužstvo hral naposledy na majstrovstvách Európy v roku 2016. V novej sezóne má veterán výbornú formu: s desiatimi gólmi vstrelenými v šiestich dueloch vedie tabuľku strelcov talianskej ligy a tento týždeň bol po dvanástykrát vyhlásený najlepším švédskym futbalistom roka.

Tagy: Zlatan Ibrahimovič Švédsko

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Luca Bruno

DISKUSIA