VIDEO Žiadny štátny pohreb sa nekonal: Maradonu pochovali iba rodina a blízki priatelia

Rodina a blízky priatelia pochovali legendárneho Diega Maradonu
Rodina a blízky priatelia pochovali legendárneho Diega Maradonu

BUENOS AIRES - Na cintoríne na predmestí Buenos Aires pochovali vo štvrtok večer miestneho času legendárneho argentínskeho futbalistu Diega Maradonu. Pred pohrebom sa s ním rozlúčili desiatky tisíc fanúšikov, informovala dnes agentúra AFP. Maradona zomrel v stredu v 60 rokoch na infarkt.

Maradonu pochovali vo štvrtok približne o 20:00 miestneho času (okolo polnoci SEČ) pri súkromnej ceremónii na cintoríne Jardín Bella Vista na predmestí argentínskeho hlavného mesta.
 
Desiatky tisíc ľudí mali vo štvrtok možnosť sa s majstrom sveta a argentínskym národným hrdinom naposledy rozlúčiť v prezidentskom paláci. Tisíce fanúšikov lemovali tiež cestu, po ktorej auto s jeho rakvou pokrytou argentínskou vlajkou išlo na cintorín v severovýchodnej časti Buenos Aires. Mnohí z ľudí sa snažili vozidla dotknúť, keď muselo zastaviť kvôli hustej doprave.
 
Ďalší fanúšikovia nasledovali kolónu áut s policajným sprievodom na miestnej diaľnici v trúbiacich vozoch a na motocykloch. "Diego nezomrel, Diego žije v ľuďoch," skandovali ľudia, keď Maradonove pozostatky dorazili k cintorínu. Stovky ľudí tam blokovali cestu, skandovali a tancovali, ako prejazd uvoľnila polícia. Obdivovatelia majstra sveta z roku 1986 pokračovali v skandovaní aj potom, čo začal samotný pohreb.
 
Prezident Alberto Fernández bezprostredne po Maradonovom úmrtí vyhlásil trojdňový štátny smútok a uviedol, že bývalý futbalista bude mať štátny pohreb. Na želanie rodiny bola ale ceremónie nakoniec súkromná.
 
Podľa argentínskeho denníka Clarín sa vlastného uloženie tela do hrobu na cintoríne Jardín Bella Vista zúčastnil len úzky okruh rodiny a priateľov. Maradona spočinul v mieste, kde sú pochovaní aj jeho rodičia Dalma a Diego.

Tagy: Diego Maradona pohreb

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Juan Tesone; Video: Youtube

DISKUSIA