Veľký sviatok pre fanúšikov legendy: 54-ročný Mike Tyson opäť v ringu, VIDEO z váženia!

Mike TysonMike Tyson Zdroj: profimedia.sk

LOS ANGELES - Jeden z najlepších a zároveň najkontroverznejších boxerov všetkých čias Američan Mike Tyson sa v 54 rokoch vracia do ringu, aj keď len v exhibícii. Jeho súperom bude v dueli ťažkej váhy na osem kôl, ktorý bude vrcholom sobotňajšieho galavečera v losangeleskej hale Staples Center, o tri roky mladší krajan Roy Jones, ktorý počas kariéry naraz vlastnil rekordných sedem majstrovských pásov.

Oboch súperov počas prípravy sledoval tím kameramanov a z nazbieraného materiálu by mal vzniknúť desaťdielny dokument. Tyson si príde minimálne na desať miliónov dolárov, ktoré chce venovať na charitu. Jones má dostať tri milióny.

Najmladší všeobecne uznávaný profesionálny majster sveta v ťažkej váhe v histórii Tyson absolvoval posledný ostrý súboj v júni 2005, kedy ho porazil nepríliš známy Ír Kevin McBride. Potom bol "Železný Mike" niekoľkokrát zatknutý pre rôzne napadnutia, neskôr podnikol celosvetové turné, pri ktorom rozprával svoj príbeh a ktoré mu malo čiastočne pomôcť splatiť vysoké dlhy.

Tyson sa na návrat do ringu pripravoval od jari, kedy vyhlásil: "Bohovia vojny ma prebudili, zanietili moje ego a chcú, aby som išiel znovu do vojny. Cítim sa zase ako zamlada." Pôvodne chcel boxovať s Evanderom Holyfieldom, ktorému v pamätnom súboji o titul v júni 1997 odhryzol kus ucha a bol diskvalifikovaný.

Po dvojmesačnom neúspešnom vyjednávaní nakoniec padla voľba na Jonesa, ktorý v minulosti držal majstrovské pásy v štyroch váhových kategóriách zároveň. Strieborný medailista z olympijských hier v Soule 1988 naposledy boxoval predvlani, kedy zdolal Scotta Sigmona. Vďaka tomu upravil svoju bilanciu v profesionálnom ringu na 66 výhier a deväť porážok oproti Tysonovej 50-6.

Hoci ide o exhibíciu, obaja dostanú čestný titulový pás WBC, ktorý bol vytvorený špeciálne pre túto udalosť. Boxovať sa bude na osem kôl, ktoré budú trvať len dve minúty namiesto obvyklých troch. Tyson i Jones odmietli odporúčanie mať s ohľadom na vek helmu, kvôli väčšej bezpečnosti si navlečú väčšie rukavice.

Viac o téme: Mike Tyson Roy Jones
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: profimedia.sk
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články