VIDEO Barcelona štyrmi gólmi zostrelila Osasunu, Getafe remizovalo s Athleticom Bilbao

Messi v Maradonovom dreseMessi v Maradonovom drese Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona si v nedeľnom stretnutí 11. kola najvyššej španielskej súťaže bez problémov poradili s Osasunou Pamplona 4:0. Na góloch domácich sa podieľala celá ofenzívna línia, ktorú tréner Ronald Koeman poslal do zápasu.

Skóre otvoril na konci prvej polhodiny hry Martin Braithwaite, ktorý sa dvakrát presadil aj v utorňajšom zápase Ligy majstrov proti Dynamu Kyjev. Ešte do prestávky zvýšil náskok Antoine Griezmann, v druhom dejstve sa pod výsledok podpísali gólmi Philippe Coutinho a kapitán Lionel Messi, ktorý mal na sebe dres zosnulého Diega Maradonu. Pár minút predtým ešte rozhodcovia neuznali gól Ousmana Dembeleho, VAR odhalil ofsajd.

V súboji tímov zo stredu tabuľky sa medzi Getafe a Athleticom Bilbao zrodila remíza 1:1. Celta Vigo zvíťazila nad Granadou 3:1 a z ligového triumfu sa tešila po vyše dvoch mesiacoch, predtým vyhrala ešte 19. septembra nad Valenciou (2:1).