Ani po dvoch rokoch sa nedal úplne dokopy: Hororový pád definitívne ukončil jeho kariéru!

Marc Gisin
Marc Gisin

ENGELBERG - Švajčiarsky zjazdár Marc Gisin oznámil ukončenie aktívnej pretekárskej kariéry. Tridsadvaročný lyžiar sa stále úplne nezotavil z ťažkého pádu, ktorý mal pred dvomi rokmi vo Val Gardene.

Gisin si v decembri 2018 pri páde na zjazdovke Saslong zlomil niekoľko rebier a poškodil pľúca. Zo svahu ho museli odniesť vrtuľníkom, v nemocnici ho uviedli do umelej kómy. Po čase sa jeho zdravotný stav zlepšil a začal s rekonvalescenciou, no na návrat na súťažné svahy to už nevyzerá. "Dal som absolútne všetko do mojej rehabilitácie, aby som sa dokázal vrátiť po tomto zranení. Môjmu telu a najmä mozgu som poskytol dostatok času, aby sa mohli plne zotaviť. No moje telo to už nezvládne," napísal v pondelok na Instagrame.


Švajčiar si už v roku 2015 pri páde v super-G v Kitzbüheli poranil hlavu, ďalšia nehoda znamenala definitívnu kariérnu stopku. "Stratil som lyžiarsky cit, aký som mal v minulosti. Nedokážem sa už vrátiť na predošlú úroveň," citovala Gisina agentúra AP. Na ZOH 2018 v Pjongčangu skončil na 21. priečke, vo Svetovom pohári dosiahol najlepšie umiestenia v zjazdoch v Kitzbüheli - v rokoch 2016 a 2018 obsadil zhodne piate miesto.

 


Tagy: Marc Gisin

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Mark Schiefelbein; Video: YouTube

DISKUSIA