Prehra so Spartou ho stála miesto: Teplice už našli náhradu za odvolaného trénera Hejkala

Stanislav Hejkal skončil na lavičke Teplíc
Stanislav Hejkal skončil na lavičke Teplíc

TEPLICE - Nedeľná prehra 0:1 so Spartou Praha stála Stanislava Hejkala miesto trénera futbalistov FK Teplice. Ide o prvého odvolaného kormidelníka v tomto ročníku najvyššej českej futbalovej súťaže. Na poste ho nahradil bývalý obranca Radim Kučera, ktorý počas hráčskej kariéry pôsobil aj v nemeckej Bundeslige.

"Tréner Hejkal už po nevydarenom zápase s Libercom vedel o podmienke, ktorú sme mu stanovili. Tou bolo, že v zápasoch s Bohemiansom a Spartou musí získať aspoň tri body, čo sa mužstvu nepodarilo. Ďakujeme mu za odvedené služby a prebudovanie kádra, na ktorom sa podieľal," vyhlásil riaditeľ klubu Petr Hynek podľa portálu idnes.cz.

Teplice figurujú v tabuľke na 15. mieste, tesne nad pásmom zostupu. V deviatich kolách získali šesť bodov, momentálne ťahajú štvorzápasovú šnúru prehier. Kučera, ktorý v minulosti koučoval Znojmo či Ostravu, ich má vytiahnuť do hornej polovice. "Hľadali sme trénera, ktorý sa nebojí vypätých momentov a vie tiež dobre pracovať s mladými hráčmi. Tých pozná aj zo svojho pôsobenia pri reprezentačnej dvadsaťjednotke, kde je asistent. Náš cieľ je čo najrýchlejší posun z priečok, na ktorých sa teraz nachádzame," dodal športový riaditeľ klubu Štěpán Vachoušek.


Tagy: AC Sparta Praha FK Teplice Stanislav Hejkal Radim Kučera Petr Hynek Štěpán Vachoušek

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Gambrinus ligy
Zdroj:
TASR
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA