TOTO najstaršia futbalová súťaž na svete ešte nezažila: Je to neskutočný žreb!

José Mourinho a futbalisti Tottenhamu
José Mourinho a futbalisti Tottenhamu

LONDÝN - Líder anglickej Premier League Tottenham Hotspur nastúpi v 3. kole Pohára FA proti tímu z ôsmej anglickej futbalovej súťaže Marine FC. Rozhodol o tom pondelňajší žreb.

Pôjde o duel s najväčším ligovým rozdielom medzi dvoma klubmi v histórii najstaršej futbalovej súťaže na svete. Marine pôsobí v Northern Premier League North West, ktorá sa momentálne nehrá pre pandémiu koronavírusu. "Je to neskutočný žreb, pripravíme sa ako najlepšie vieme. Vyhrali sme sedem zápasov, aby sme sa sem dostali a toto je veľká odmena," agentúra dpa citovala trénera Marine Neila Younga.

West Ham nastúpi proti tímu z piatej najvyššej súťaže Stockportu. Arsenal odštartuje obhajobu titulu proti ďalšiemu klubu Premier League Newcastle United, v ktorom pôsobí slovenský brankár Martin Dúbravka. Úradujúci majster Liverpool sa predstaví na pôde Aston Villy, Manchester United privíta Watford, jeho mestský rival City nastúpi proti Birminghamu City. Chelsea Londýn nastúpi na Stamford Bridge proti Morecambeu zo 4. ligy. Zápasy tretieho kola sú na programe od 8. do 11. januára. Informovala agentúra AP.


Tagy: José Mourinho FA Cup Tottenham Hotspur Marine FC Neil Young

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Priemier League
Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP - Neil Hall

DISKUSIA