Iba pred dvomi dňami unikol smrti: Už sa chystá späť do osudového vozidla!

Pozostatky monopostu Romaina Grosjeana
Pozostatky monopostu Romaina Grosjeana

SACHIRE - Francúzsky pilot formuly 1 Romain Grosjean zostane po nedeľnej hrozivej nehode na Veľkej cene Bahrajnu v nemocnici na pozorovaní o deň dlhšie. Pilot Haas mal byť pôvodne prepustený už dnes, nakoniec ale strávi s popáleninami na rukách pod dohľadom lekárov ešte jednu noc.

Šéf stajne Günther Steiner na videokonferencii zdôraznil, že u Grosjeana k žiadnemu zhoršeniu stavu alebo komplikáciám nedošlo a ide len o preventívne opatrenie.
 
Grosjean, ktorého monopost sa pri havárii v úvode nedeľňajšej Grand Prix po náraze do bariéry rozlomil, explodoval a začal horieť, určite vynechá ďalšie preteky na okruhu v Sachire, ktorý je na programe tento víkend. Podľa Steinera by sa ale tridsaťštyriročný pilot do seriálu rád vrátil na finále v Abú Zabí, ktoré je na pláne 13. decembra.
 
 
"Chce sa pokúsiť o to, aby bol v Abú Zabí zase v aute. To je jeho cieľ," povedal Steiner. Zatiaľ mu popáleniny na rukách riadenie znemožňujú a v Sachire ho zastúpi Pietro Fittipaldi, vnuk brazílskej legendy Emersona Fittipaldiho.
 
Závod v Abú Zabí by mal byť pre Grosjeana posledný v tíme Haas. Po sezóne jeho angažmán končí a stajňa na budúcu sezónu angažuje nové jazdca. Potvrdený je zatiaľ príchod Rusa Nikitu Mazepina.
 

Tagy: Romain Grosjean F1

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Tolga Bozoglu; Video: YouTube

DISKUSIA