Z druhej strany bojového poľa prichádza kontra: Vlhová môže štartovať iba vďaka nám!

Ivan Ivanič
Ivan Ivanič

BRATISLAVA - Prezident SLA Ivan Ivanič v reakcii na udalosti pre TASR uviedol, že vyjadrenia Jany Palovičovej, poverenej vedením športového odvetvia alpských disciplín SLA, sa nezakladajú na pravde a že s nimi nesúhlasí ani ďalších šesť úsekov asociácie.

Prezident SLA Ivan Ivanič reagoval na vyhlásenie skupiny nespokojných členov stanoviskom, v ktorom uviedol, že vyjadrenia Jany Palovičovej sa nezakladajú na pravde a že hrubým spôsobom zneužila svoj mandát. Podľa jeho slov požiadalo k utorku o vystúpenie len 46 členov (klubov), čo je 1,06% všetkých členov SLA. Tieto kluby budú podľa neho musieť vrátiť alikvotnú finančnú čiastku z príspevku SLA na rok 2020, ako aj všetok majetok, ktorý majú zapožičaný zo SLA.

Ivanič tvrdí, že okrem odvetvia alpských disciplín sa ďalších šesť úsekov SLA dištancuje od mediálnych vyjadrení p. Palovičovej a sú nimi znepokojení. Prezident asociácie zároveň uviedol, že podnikol všetky kroky, aby športová činnosť na domácej a medzinárodnej scéne členov SLA nebola nijako obmedzená.

Prečítajte si tiež: Blesková reakcia vlády po odchode Vlhovej a ďalších: Boj za očistenie Slovenska pokračuje!

Stanovisko prezidenta SLA Ivana Ivaniča v plnom znení bez redakčných úprav:

"Tvrdenia p. Palovičovej za nezakladajú na pravde. Zo SLA k dnešnému dňu požiadalo o vystúpenie len 46 členov (klubov), čo je 1,06% všetkých členov SLA. Pritom mnoho členov z týchto klubov o vystúpení zo SLA nič nevie a nesúhlasí s týmto tvrdením a dnes zahrnuli sekretariát otázkami, ako je to vôbec možné. Zároveň uvádzame, že v poslednom období sa do radov SLA prihlásilo 10 nových klubov.

Kluby, ktoré požiadali o vystúpenie zo SLA, budú musieť vrátiť alikvotnú finančnú čiastku z príspevku, ktorý im bol SLA na celý rok 2020 poskytnutý, ako aj všetok majetok, ktorý majú zapožičaný zo SLA. Čiže vyjadrenia p. Palovičovej, že 1371 členov vystúpilo zo SLA sa nezakladá na pravde, aj ona samotná je stále riadnou členkou SLA ako aj poverená riadením úseku alpských disciplín!

P. Palovičová hrubým spôsobom zneužila svoj mandát zastupujúceho predsedu úseku alpských disciplín, ako dôveru drvivej väčšiny členov SLA.

Zo siedmych úsekov (športových disciplín) sa šesť úsekov okrem odvetvia alpských disciplín dištancuje od mediálnych vyjadrení p. Palovičovej a sú znepokojení týmto jej mediálnym zavádzaním, ktoré vážne poškodilo a poškodzuje dobré meno SLA a vážne ohrozujem fungovanie vrcholových reprezentantov, ako aj všetkých ostatných športovcov na domácej a medzinárodnej športovej scéne. Týmto vnáša neistotu a chaos medzi všetkých členov SLA.

Všetkých športovcov ubezpečujem, že som podnikol všetky kroky, aby ich športová činnosť na domácej a medzinárodnej scéne nebola nijako obmedzená.

SLA je jediným riadnym členom FIS a jediným športovým zväzom, ktorý zastrešuje všetkých 7 lyžiarskych disciplín (vrátane zjazdového lyžovania). Zrušenie členstva SLA vo FIS na základe dnešných vyjadrení p. Palovičovej, alebo iných osôb na základe medzinárodných právnych noriem a dohôd nie je možné.

Reprezentantka Petra Vlhová je naďalej riadnou členkou SLA, ktoré ako jediný partner FIS jej zabezpečuje možnosť štartovania na Svetovom pohári a iných medzinárodných podujatiach."


Tagy: SLA Ivan Ivanič

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
TASR - Martin Baumann

DISKUSIA