VIDEO Každá séria má svoj koniec: Los Colchoneros pretrhli úchvatnú šnúru Bayernu!

Hráči Atlética sa radujú z góluHráči Atlética sa radujú z gólu Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MOSKVA - V Moskve viedol Salzburg už po úvodnej 45-minútovke na pôde Lokomotivu 2:0 po góloch Nemca Mergima Berishu. Ten najprv z pozície zaváňajúcej ofsajdom dokončil dobájanie domácej brány a v 41. minúte rutinérsky zakončil rýchly brejk. V druhom dejstve znížil z penalty Anton Mirančuk v 79. minúte, no o tri minúty viedol RB opäť o dva góly po zásahu Karima Adeyemiho.

Rakúsky majster vyhral 3:1 a udržal sa v hre o postup, z tretieho miesta stráca na druhé Atletico Madrid bod. Španieli hostia od 21.00 už istého postupujúceho obhajcu Bayern Mníchov, ktorý je stále stopercentný.

Futbalisti Atlética Madrid takmer uštedrili obhajcovi Bayernu Mníchov prvú prehru v ročníku, no o výhru prišli v záverečnej desaťminútovke. Skóre otvoril Joao Felix v 26. minúte, ale v 86. minúte vyrovnal Thomas Müller z penalty. Madridčania zastavili Bayernu obdivuhodnú sériu pätnástich výhier v súťaži. Bavori stratili vôbec prvé body, keď nastúpili vo výrazne obmenenej zostave, no postup už mali zabezpečený. Atletico na druhom mieste má 6 bodov, o dva viac ako tretí Salzburg.

A-skupina:
Lokomotiv Moskva - RB Salzburg 1:3 (0:2)
Góly: 79. Mirančuk (z 11 m) - 28. a 41. Berisha, 81. Adeyemi. Rozhodoval: Palabiyik (Tur.)

Atlético Madrid - Bayern Mníchov 1:1 (1:0)
Góly: 26. Joao Felix - 86. Müller (z 11 m). Rozhodoval: Turpin (Fr.)

Viac o téme: Red Bull Salzburg Bayern Mníchov Lokomotiv Moskva Atletico Madrid