Dúbravkov Newcastle odstavený na vedľajšiu koľaj: Premier League sa rozhodla pre rezolútny krok

Hráči Newcastle United sa radujú z góluHráči Newcastle United sa radujú z gólu Zdroj: SITA/Michael Regan/Pool via AP

NEWCASTLE - Vedenie anglickej futbalovej Premier League odložilo piatkový zápas Newcastlu United na pôde Aston Villy, pretože v tíme slovenského brankára Martina Dúbravku sa rozšíril koronavírus.

Prvýkrát v prebiehajúcej sezóne sa stalo, že pandémia spôsobila odklad stretnutia najvyššej anglickej súťaže. Newcastle v utorok oznámil, že v jeho tréningovom centre prišlo k "významnému nárastu" pozitívnych prípadov.

"Niekoľko hráčov a zamestnancov Newcastlu United je teraz v domácej izolácii po tom, čo mali v uplynulých dňoch pozitívne testy, a dočasne sme uzavreli tréningové centrum, aby sa zabránilo šíreniu vírusu," uvádza sa v stanovisku klubu.

Vedenie Premier League uviedlo, že jej predstavenstvo súhlasilo s odložením zápasu po požiadavke Newcastlu, keďže jeho hráči nemôžu trénovať. Zatiaľ nie je známy nový termín stretnutia. Liga už v pondelok uviedla, že po poslednom kole testovania malo pozitívne výsledky desať osôb, no neuviedla ich mená ani klubovú príslušnosť. Informovala agentúra AFP.

Viac o téme: Premier League Newcastle United Aston Villa Martin Dúbravka
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Michael Regan/Pool via AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články