Zidane po ďalšej prehre Realu neuvažuje nad rezignáciou: Neodchádzam z bojiska, to nie je môj štýl

Zinedine Zidane sleduje svojich zverencov Zinedine Zidane sleduje svojich zverencov Zdroj: SITA/AP/Efrem Lukatsky

KYJEV - Zinedine Zidane neuvažuje nad odstúpením z funkcie trénera futbalistov Realu Madrid. Povedal to po utorkovom súboji B-skupiny Ligy majstrov 2020/2021, v ktorom jeho zverenci prehrali v Kyjeve so Šachtarom Doneck 0:2 a pred záverečným kolom figurujú na nepostupovej tretej priečke tabuľky. O triumfe "baníkov" nad 13-násobným európskym šampiónom rozhodla po prestávke dvojica striedajúcich hráčov Dentinho - Manor Solomon.

Šachtar dokázal uspieť aj v prvom vzájomnom súboji v Madride, kde na úvod skupinových bojov zvíťazil 3:2. Madrid nechýbal vo vyraďovacej fáze Ligy majstrov od roku 1997, teraz mu však hrozí rýchly koniec v prestížnej súťaži. Istotu osemfinálovej účasti mu dáva iba budúcotýždňové domáce víťazstvo nad Borussiou Mönchengladbach. "Neodchádzam z bojiska. To nie je môj štýl. Prežívame ťažké obdobie, nedarí sa nám podľa predstáv. Aj keď v tomto zápase sme hrali dobre a zaslúžili sme si aspoň bod. Potrebujeme byť trpezliví a výsledky sa dostavia. Mám dostatok energie a sily na zvrátenie situácie a urobím pre to všetko, rovnako sa k tomu stavajú aj hráči. Zdvihneme hlavy a pôjdeme ďalej," vyhlásil Zidane, ktorého zverenci prehrali aj cez víkend doma s Alavesom 1:2 v španielskej lige a v oboch súťažiach zatiaľ zaostávajú za očakávaniami.

"Bielemu baletu" výrazne chýbal zranený kapitán a stopér Sergio Ramos. V jeho defenzíve sa vyskytlo príliš veľa trhlín a dve z nich dokázali nabudení domáci využiť. "V prvom polčase sme sa dopustili viacerých pozičných chýb, na naše šťastie ich silný súper nevyužil. Po prestávke sme lepšie vypĺňali priestory a vytvorili sme si aj niekoľko gólových príležitostí, pričom dve z nich sme premenili. Gratulujem hráčom, predviedli vskutku obetavé výkony. Odmenou pre nás všetkých je víťazstvo nad jedným z najlepších tímov na svete," citoval portál uefa.com slová trénera Šachtaru Doneck. Luis Castro naordinoval v "odvete" proti Realu podobnú taktiku ako v prvom vzájomnom súboji. "Nie je to žiadne tajomstvo. Vedeli sme, že Real na nás vybehne a bude chcieť zvíťaziť. Základ úspechu bola pevná defenzíva, najväčšia devíza tímu je však tvrdá práca," poznamenal Castro, ktorého tím sa v tabuľke bodovo dotiahol na Real. Výhodou Šachtaru môžu byť v konečnom účtovaní lepšie vzájomné zápasy.

Viac o téme: Real Madrid Antonio Conte Inter Miláno Liga majstrov Zinedine Zidane