Grosjeana prepustili z nemocnice tri dni po desivej nehode: Videl som smrť až príliš zblízka!

Na snímke francúzsky pilot formuly 1 Romain Grosjean z tímu Haas
Na snímke francúzsky pilot formuly 1 Romain Grosjean z tímu Haas

SACHÍR - Francúzskeho jazdca F1 Romaina Grosjeana v stredu prepustili z nemocnice. Brány zdravotníckeho zariadenia opustil iba tri dni po tom, čo takmer zhorel v kokpite svojho auta počas Veľkej ceny Bahrajnu.

"Videl som smrť až príliš zblízka. Nemôžete niečo také zažiť a byť tou istou osobou," vyhlásil Grosjean pre AFP a prezradil, že zo zlého zážitku zatiaľ nepociťuje traumu, hoci sa to môže zmeniť. "Práve teraz nemám nočné mory, zlé myšlienky, či chvíle strachu. Neznamená to však, že ich mať nebudem, preto o tom budem aj naďalej rozprávať," pripustil Grosjean.

Jazdec tímu Haas teraz bude čeliť hlavne otázkam, či sa ešte mieni vrátiť do motoristického seriálu. "Moja budúcnosť nie je iba o tom, či sa bojím, že sa to môže stať opäť. Pôjde aj o tých, na ktorých mi záleží. Nechcem, aby si týmto museli znovu prejsť." Grosjean narazil v úvode VC Bahrajnu do bariéry po tom, ako mal menšiu kolíziu s Daniilom Kviatom. Monopost sa po náraze rozlomil na dve časti a okamžite začal horieť.

Tridsaťštyriročný pilot Haasu po približne polminúte dokázal z horiaceho kokpitu vyskočiť, z hrozivo vyzerajúcej nehody vyviazol s menšími popáleninami, najmä na rukách.

 


Tagy: Romain Grosjean nehoda

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR/AP/Frank Augstein; Video: Twitter/Formula 1

DISKUSIA