Vlhová jasne prevalcovala konkurenciu: Tento titul si zaslúžila najviac!

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: TASR - Martin Baumann

Vďaka Slovenskému olympijskému a športovému výboru sa od októbra 2020 opätovne spustilo hlasovanie v ankete Športovec mesiaca, v ktorej hlasujú nielen členovia mediálnej a edičnej komisie SOŠV, ale aj zástupcovia športových redakcií celoslovenských médií a poprední predstavitelia SOŠV. Aj tento mesiac mohol každý hlasovať iba za jedno meno z nominovaných úspešných športovcov, či kolektívov.

Suverénnou víťazkou za mesiac november sa stala Petra Vlhová, čo je o to cennejšie, že v uplynulom mesiaci mala veľkú konkurenciu v podobe futbalistov SR, ktorí práve v novembri postúpili na budúcoročný záverečný turnaj ME.

Víťazstvo v ankete jej jednoznačne priniesol zlatý novembrový hetrik v podobe troch víťazstiev v pretekoch Svetového pohára! Dve víťazstvá v slalomoch vo fínskom Levi a jedno víťazstvo v paralelnom obrovskom slalome v rakúskom Lechu ju zároveň vyniesli na aktuálne prvé miesto vo Svetovom pohári so ziskom 360 bodov a náskokom pred druhou Michelle Gisinovou o rovných 185 bodov!

Tri víťazstvá a jedno tretie miesto – to je famózna bilancia vstupu do tohtoročného Svetového pohára pre 25-ročnú Petru Vlhovú a my veríme, že ju ešte vylepší už tento víkend po štartoch v superobrovských slalomoch v St.Moritzi 5. a 6.decembra.

Viac o téme: Petra Vlhová Športovec mesiaca
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Martin Baumann
  • Zdroj: športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy