Reprezentanti aj talentovaná mládež nevedia, čo robiť: Okrem Vlhovej sa všetci stali rukojemníkmi!

Ivan HusárIvan Husár Zdroj: TASR - Jakub Kotian

BRATISLAVA - Podľa predstaviteľov Slovenskej lyžiarskej asociácie je reálne ohrozená účasť snoubordistov Klaudie Medlovej a Samuela Jaroša na pretekoch Svetového pohára. SLA tvrdí, že asociácii bol pozastavený prístup na prihlasovanie všetkých slovenských reprezentantov na medzinárodné podujatia pod hlavičkou Medzinárodnej lyžiarskej federácie FIS.

Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR sa v utorok rozhodlo kontroverzie v slovenskom lyžovaní riešiť podporou novovznikajúceho Združenia slovenských lyžiarov. Ministerstvo avizovalo odobrať SLA štatút národného športového zväzu, podľa štátneho tajomníka Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR pre šport Ivana Husára bolo treba zasiahnuť pre neutíchajúce konflikty.

"Slovenská lyžiarska asociácia dnes upozornila listom štátneho tajomníka MŠVVaŠ, ministra školstva, vedy, výskumu a športu SR, prezidenta FIS, Slovenský olympijský výbor, premiéra a prezidentku SR na skutočnosť, že štátny tajomník MŠVVaŠ Ivan Husár, listom zaslaným 1. 12. 2020 na FIS spôsobil, že Slovenskej lyžiarskej asociácii bol pozastavený prístup na prihlasovanie všetkých slovenských reprezentantov na medzinárodné podujatia pod hlavičkou FIS a neexistuje žiadna alternatívna možnosť prihlásenia. Touto aktivitou sú už reálne poškodení juniorskí pretekári v zjazdovom lyžovaní, ktorí mali štartovať v Taliansku a už sa nachádzali v dejisku pretekov, a na štart nemohli nastúpiť. Vážne je ohrozený aj štart najlepších slovenských snoubordistov Klaudie Medlovej a Samuela Jaroša na pretekoch Svetového pohára. Aktivitami štátneho tajomníka MŠVVaŠ Ivana Husára sú už poškodení naši juniorskí pretekári v zjazdovom lyžovaní, ktorí sa toho času už nachádzajú v Taliansku, ale bolo im znemožnené zúčastniť sa na FIS pretekoch 3.-5. 12. 2020. Dnes sa to isté dotýka prioritne slovenských špičkových snoubordistov Klaudie Medlovej a Samuela Jaroša pri prihlasovaní na Svetový pohár, kde termín na prihlásenie je do 5. 12. 2020. A priebežne nabiehajú termíny pre ďalšie odvetvia, bežecké lyžovanie (bežci sú aktuálne v Davose), akrobatické lyžovanie, skokanov a severskej kombinácie. Štátny tajomník svojím konaním hrubo zasiahol do práv reprezentantov (66) i talentovanej mládeže (86), ktorí sú zneistení, čo majú robiť. Majú vrchol prípravy pred majstrovstvami sveta a doteraz nie je isté, kto bude zabezpečovať prihlasovanie a ich účasť na pretekoch. Takisto pretekári, ktorí sa nemôžu zúčastniť na pretekoch FIS. Okrem Petry Vlhovej sa všetci stali rukojemníkmi ZSL a štátneho tajomníka MŠVVaŠ," uvádza sa v tlačovej správe SLA.

Prvé obete aktivity „záchranárov lyží“ ZSL a štátneho tajomníka MŠVVaŠ Na štart sa nepostavia nádejní zjazdári a je...

Uverejnil používateľ Slovenská lyžiarska asociácia - Slovak Ski Association Štvrtok 3. decembra 2020

Športovo-technický riaditeľ úseku snoubordingu SLA Marek Hliničan si nemyslí, že by hrozila neúčasť Medlovej a Jaroša na podujatiach SP. "Dnes sme o záležitostiach spojených s prihlasovaním športovcov na medzinárodné podujatia pod hlavičkou FIA komunikovali s predstaviteľmi Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV). V piatok to budem riešiť na pôde FIS s riaditeľom Svetového pohára v snoubordingu Robertom Morettim. SLA zatiaľ nebol odobratý štatút športového zväzu, ani licencia FIS," uviedol Hliničan.

Viac o téme: Petra Vlhová FIS Ivan Husár Slovenská lyžiarska asociácia Klaudia Medlová Marek Hliničan Samuel Jaroš
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR - Jakub Kotian
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy