Mourinho to po remíze povedal na rovinu: Európska liga hráčov nemotivuje!

José Mourinho
José Mourinho

LONDÝN - Tréner futbalistov Tottenhamu José Mourinho priznal po remíze 3:3 na ihrisku LASK Linz, ktorým si "Kohúti" zabezpečili postup do play off, že základná časť Európskej ligy rad jeho zverencov nemotivuje a hrať v nej považujú za nutné zlo. Už keď pred tromi rokmi vyhral súťaž s Manchestrom United, sťažoval sa päťdesiatsedemročný Portugalčan, že hráčov začína Európska liga zaujímať predovšetkým na ihriskách súperov až od vyraďovacej fázy.

"Myslím, že ide o rovnakú situáciu, ktorú som zažil predtým v Manchestri United, kedy sme v skupinovej fáze prehrali dve stretnutia vonku. Oproti zápasom Premier League som videl obrovský rozdiel v intenzite, komunikácii medzi hráčmi a ich nadšeniu," povedal Mourinho BBC.
 
"V skutočnosti teda nezažívam nič nové. Vedel som, že základná skupina Európskej ligy niektorých hráčov nemotivuje. Až keď sa prebojujete do play off, narazíte na lepšieho súpera, ktorí vás dostanú do ťažkostí a tím čelí zápasom iným spôsobom," doplnil portugalský kouč.
 
Mourinho vidí veľký rozdiel aj medzi domácimi a vonkajšími zápasy. "Náš tím doma je iný ako tím vonku. Keď ideme do Antverp, do Razgrad, do Linzu, kde trpíte kvôli počasiu, prázdnemu štadiónu a nulovej atmosfére, mám skúsenosť, že niektorí hráči majú pocit, že tu nemajú čo robiť," uviedol Mourinho bez toho, aby konkrétnych hráča vymenoval.
 
"Rozpor je potom v tom, že sú tu hráči ako Son (Hung-min) a Pierre (Hojbjerg), ktorí väčšinou nastupujú v základnej zostave, a tým nezáleží na tom, kde a v akej súťaži hrajú. Sú k dispozícii tímu po celú dobu. Buďte si istí, že v nedeľu proti Arsenalu budú všetci moji hráči na zápas natešení ako oni," poukázal Portugalčan na nedeľný šláger anglickej ligy.
 
Mourinho, ktorý po zápase s Linzom ocenil útočníka Garetha Balea za 200. gól v profesionálnej kariére, od svojho tímu v severolondýnskom derby očakáva výrazne lepší výkon. Zároveň prezradil, že tentoraz bude tímu k dispozícii aj líder Harry Kane.
 
"Mohol by som teraz začať blafovať alebo predstierať, že má veľké zdravotné problémy, kvôli ktorým (v Linzi) nehral. Nemá žiadne problémy, v nedeľu bude hrať," dodal kouč Tottenhamu.

Tagy: José Mourinho Tottenham Hotspur

Zdroj:
ČTK
Foto:
SITA/AP/Andreas Schaad

DISKUSIA