Malý Fusé zabezpečil podporu z Fondu pre budúcnosť športu

To musíte vidieť! Futbalový klub z Veľkých Ripnian sa do Fondu pre budúcnosť športu prihlásil nesmierne originálnym videom. Jeho hlavná postava „Malý Fusé“ v ňom z pohľadu 7-ročného futbalistu, úprimne opísala fungovanie maličkého klubu. Parádne podanú myšlienku porota odmenila sumou 2 500 €.

OFK Veľké Ripňany je futbalový klub sídliaci v okrese Topoľčany. Stará sa o mládež a funguje mu aj A-tím, ktorý hrá už druhú sezónu 5. ligu. Vyššia úroveň mu dala zabrať, no tím napreduje herne aj výsledkovo, a to je najdôležitejšie.

Ako prvý sa k informácií o odmene dozvedel predseda Tomáš Frťala: „Ďakujeme pekne, podpore sa veľmi tešíme. Pravidelne sme sledovali, či sa nám s výhrou náhodou nepošťastilo a dočkali sme sa. Teraz si budeme môcť vybudovať závlahový systém, na ktorý sme žiadali dotáciu aj od SFZ, no pre, povedal by som, byrokraciu, sme sa k nej, žiaľ, nedostali. Máme veľkú radosť, že závlahový systém budeme mať aj tak.“

Video, ktoré nám prišlo z Veľkých Ripnian porotu v Niké nadchlo. Zaujímal nás jeho vznik. „Video manažoval kamarát, ktorý sa presne takejto produkcii venuje. Aj okolo klubu sme mali výborné ohlasy na našu tvorbu, ktorú sme nahrali na stránku Fond pre budúcnosť športu,

Nemohli sme zabudnúť ani na hviezdu videa. „Náš 7-ročný futbalista, prezývaný „Malý Fusé“ (jeho otec hrajúci v A-čku je „Veľký Fusé“), sa do videa nedostal náhodou. Poznám ho z tréningov a je to taký správny „exotko“, samozrejme v najpozitívnejšom zmysle slova. Okrem super vystupovania je aj dobrým futbalistom,“ prezradil Tomáš.

Fond pre budúcnosť športu založila spoločnosť Niké, aby pomohla amatérskym športovcom zvládnuť aktuálne náročné podmienky, ktoré športu nežičia. Aktuálna suma vo Fonde už prevýšila 400 000 €, odmenených bolo 138 športovcov a tímov a ďalším môžeš byť aj ty. Stačí natočiť 2-minútové video, v ktorom sa predstavíš, nezabudneš na to, ako chceš využiť peniaze, vložíš ho na stránku nikefondsportu a ďalšia odmena môže byť tvoja.


Tagy: Niké

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka Fortuna ligy
Zdroj:
PR článok
Foto:
Niké; Video: YouTube

DISKUSIA