VIDEO Slovenská stopa v prestížnom derby: Chýbali už len plné tribúny!

Peter Pekarík sa teší z gólu HerthyPeter Pekarík sa teší z gólu Herthy Zdroj: SITA/AP/Odd Andersen

BERLÍN - Futbalisti Herthy Berlín dosiahli cenené víťazstvo. V piatkovom mestskom derby 10. kola najvyššej nemeckej súťaže zdolali na vlastnom štadióne Union Berlín 3:1. Dva góly vrátane víťazného strelil Krzysztof Piatek, vyrovnávajúci zásah dosiahol v 51. minúte slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík

"Je pre nás veľký úspech, že sme zvíťazili v derby," vyhlásil tréner domácich Bruno Labbadia. Jeho zverenci dohrávali v početnej nevýhode už od 23. minúty, keď videl červenú kartu Robert Andrich. Pekarík vyrovnal na 1:1 krátko po zmene strán, poľský útočník pridal v rozpätí 74. a 77. minúty víťazný zásah i poistku. "Je to neuveriteľný pocit, veď som dosiahol dva góly v derby. Ukázali sme veľkému rivalovi, že sme lepším tímom," tešil sa Piatek podľa agentúry DPA.

Herthe patrí po troch víťazstvách z desiatich zápasov jedenásta priečka so ziskom 11 bodov. "Najprv sme vôbec nehrali dobre, preto som sa rozhodol nasadiť Piateka a Javaira Dilrosuna," vysvetlil svoje polčasové ťahy kouč Labbadia.

Jeho zverenci napriek triumfu zostávajú v päťbodovom závese za mestským rivalom, ktorý figuruje na šiestej priečke. "Pokiaľ by sme celý čas hrali s jedenástimi hráčmi, skončilo by sa to rozdielnym výsledkom," vyhlásil kapitán Unionu Christopher Trimmel. Jeho tím už v nasledujúcom kole privíta obhajcu titulu a lídra tabuľky Bayern Mníchov, Hertha nastúpi na pôde Borussie Mönchengladbach.

Viac o téme: Hertha Berlín Bundesliga Peter Pekarík Union Berlín Krzysztof Piatek