VIDEO Šesťgólová nádielka v šlágri Bayernu s Lipskom, Duda si dal gólový darček k 26. narodeninám!

Marcel Sabitzer a Thomas MullerMarcel Sabitzer a Thomas Muller Zdroj: SITA/AP - Sven Hoppe

KOLÍN NAD RÝNOM - V šlágri 10. kola najvyššej nemeckej súťaže remizovali futbalisti Bayernu Mníchov s RB Lipsko 3:3 a udržali si pozíciu lídra o dva body pred sobotňajším súperom. Dva góly Bayernu strelil Thomas Müller, pri všetkých troch presných zásahoch obhajcu titulu asistoval Kingsley Coman.

Lipsko sa v Allianz Arene ujalo vedenia v 19. minúte zásluhou Christophera Nkunkua, Bayernu sa však ešte do prestávky podarilo otočiť skóre. V 30. minúte vyrovnal Jamal Musiala, ktorý chvíľu predtým vystriedal zraneného Javiho Martineza, a v 34. minúte poslal Bavorov do vedenia Müller. Ofenzívne galapredstavenie pokračovalo, v 36. minúte vyrovnal Justin Kluivert a krátko po prestávke Lipsko šokovalo domácich po tom, ako zabudnutý Emil Forsberg z malého vápna nedal umiestnenou hlavičkou šancu Manuelovi Neuerovi. Aspoň bod pre Bayern zachránil v 75. minúte Müller.

Thomas Muller a Kingsley Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Sven Hoppe

Slovenský reprezentant Ondrej Duda zaznamenal v deň svojich 26. narodenín druhý presný zásah v tejto sezóne najvyššej nemeckej súťaže. V zápase 10. kola ním pomohol k domácej remíze 1. FC Kolín s VfL Wolfsburg 2:2.

Duda sa strelecky presadil v 43. minúte, keď vnútri šestnástky dostal prihrávku od Elvisa Rexhbecaja a z voleja napálil loptu do siete. Kolín figuruje v neúplnej tabuľke na 15. mieste tesne nad pásmom zostupu. Prvý gól v tejto sezóne zaznamenal Duda 18. októbra v zápase proti Eintrachtu Frankfurt, ktorý sa tiež skončil nerozhodným výsledkom.

Ondrej Duda oslavuje gól Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/Federico Gambarini/Pool via AP

V akcii bol aj ďalší slovenský futbalista László Bénes, ktorého Borussia Mönchengladbach remizovala na pôde Freiburgu 2:2. Bénes nastúpil v 53. minúte.

Bayern Mníchov - RB Lipsko 3:3 (2:2)
Góly: 30. Musiala, 34. a 75. Müller - 19. Nkunku, 36. Kluivert, 48. Forsberg

1. FC Kolín - VfL Wolfsburg 2:2 (2:1)
Góly: 18. Thielmann, 43. DUDA - 29. Arnold, 47. Weghorst