Makal v reštike, teraz je v TOP 10 sveta, Adam po životnom úspechu: Na Slovensku lyžujú aj Žampovci

Adam ŽampaAdam Žampa Zdroj: SITA/AP Photo/Alessandro Trovati

SANTA CATERINA VALFURVA - Slovenský lyžiar Adam Žampa dosiahol životný výsledok v obrovskom slalome Svetového pohára. V talianskom stredisku Santa Caterina skončil siedmy so stratou 1,15 s na víťazného Chorváta Filipa Zubčiča. Zdolal dvoch elitných Nórov - obhajcu veľkého glóbusu Aleksandra Aamodta Kildeho i úradujúceho majstra sveta v "obráku" Henrika Kristoffersena.

Adam Žampa nechal za sebou dve nórske top esá Kildeho i Kristoffersena. "Neviem čo povedať. Siedme miesto v Santa Caterina je moje kariérne maximum v obráku. Dva týždne dozadu som okrem tvrdého tréningu obsluhoval v spitzrestaurant a dnes som v TOP 10 sveta. Ďakujem všetkým, ktorí stále vedia, že na Slovensku lyžujú aj Žampovci... Verím, že je to motivácia pre všetkých nádejných lyžiarov na Slovensku, že tvrdo makať a byť trpezlivý sa naozaj oplatí aj keď je to veľmi ťažká cesta, ktorá ale stojí za to! Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEM a makáme aj s Andreasom Žampom ďalej," uviedol slovenský reprezentant prostredníctvom facebooku.

Neviem čo povedať  myslím, že fotka hovorí za všetko 7. miesto world cup Santa Caterina v obrovskom slalome je moje...

Uverejnil používateľ Adam Zampa Sobota 5. decembra 2020

Zubčič zvíťazil s náskokom 12 stotín pred Kranjecom a slávil druhý triumf v SP. Tretí bol Švajčiar Marco Odermatt (+0,30). Bodoval aj Andreas Žampa, ktorého klasifikovali na 24. priečke (+3,09). Adam Žampa si pripísal do hodnotenia prestížneho seriálu 36 bodov. Štvrtýkrát v kariére sa dostal do elitnej desiatky. Jeho maximom zostáva 5. miesto z alpskej kombinácie v Kitzbüheli z januára 2016. Po prvom kole sa v Santa Caterine usadil na 13. priečke, keď za vedúcim Slovincom Žanom Kranjecom zaostal o 1,72 sekundy. V druhom kole zajazdil tretí najrýchlejší čas a dlho viedol. Napokon z toho bola siedma priečka.

Viac o téme: Adam Žampa Henrik Kristoffersen Andreas Žampa