Vémola splnil to, čo sľuboval: Musíte mi dávať ozajstných fighterov, nie vymyslené hviezdy!

Karlos Terminátor Vémola a jeho víťazné oslavyKarlos Terminátor Vémola a jeho víťazné oslavy Zdroj: Oktagon MMA

BRNO - Prekvapenie sa nekonalo, popredný český MMA bojovník Karlos Vémola porazil Václava Mikuláška. Terminátor zvíťazil v hlavnom zápase turnaja Oktagon 19 po submisii v 1. kole, čím splnil svoj sľub, že zápas ukončí v prvom kole a súpera donútil vzdať sa.

Vémola bol veľkým favoritom duelu a v klietke bol dominantný od začiatku. Mikulášek po 122 sekundách zápas "odklepal" a vzdal.

Karlos Terminátor Vémola Galéria fotiek (33) Zdroj: Oktagon MMA

"Musíte mi dávať ozajstných fighterov a nevymýšľať si postavičky, vymyslené hviezdy. Nie niekoho, kto vydrží 120 sekúnd a potom mi ukáže chrbát. Je dobre, že som v príprave v Poľsku inkasoval tvrdé údery, pretože každý stál za to a v zápase som potom nedostal ani jeden a za to si zaslúžim titulový zápas," povedal po triumfe emóciami a energiou nabitý Vémola, ktorý by sa mal predstaviť aj na ďalšej akcii Oktagonu 30. decembra. "Dajte mi, koho chceš v akejkoľvek váhe a ja to vezmem," uviedol Vémola smerom k promotérovi a spolumajiteľovi organizácie Ondřejovi Novotnému.

Karlos Terminátor Vémola si Galéria fotiek (33) Zdroj: Oktagon MMA

Mikulášek prehru prijal v pokoji. "Nebolo to podľa predstáv. Nebudem sa na nič vyhovárať, bol lepší. Mne je jedno, že som prehral rýchlo. Množstvo ľudí ma hejtuje, ale pozrite, kam som sa za dva roky dostal. S Karlosom chce bojovať veľa ľudí, ale podarilo sa to mne," povedal Mikulášek.

Pudilová ukončila náročný deň triumfom

Víťaznú premiéru pod hlavičkou organizácie Oktagon si v Brne, kde sa akcia bez prítomnosti divákov konala, pripísala Lucie Pudilová, ktorá na body porazila Corneliu Holmovú zo Švédska. Pudilová sa pred zápasom musela vysporiadať s množstvom nepríjemností. Umrel jej dedo, v deň zápasu priamo v Brne skolaboval jej tréner Ladislav Erdélyi, ktorého museli previezť do nemocnice. Možno aj preto bola na začiatku lepšia Holmová.

Lucie Pudilová po náročnom Galéria fotiek (33) Zdroj: Oktagon MMA

"Teraz som strašne šťastná. Na začiatku som si hovorila, či sa na to nevykašľať, dnešný deň bol hrozný, ale potom som začala bojovať," povedala Pudilová, ktorá sa ako jediná Češka dokázala presadiť v UFC. V elitnej svetovej organizácii ale posledné štyri zápasy prehrala, na juhu Moravy si tak pripísala prvú výhru od februára 2018.

Lucie Pudilová po náročnom Galéria fotiek (33) Zdroj: Oktagon MMA

Pirát s poľským súperom nezaváhal

V ďalších zápasoch na takzvanej hlavnej karte porazil Slovák Samuel "Pirát" Krištofič poľského soka Mateusza Strzelczyka a Tato Primera zo Španielska domáceho Andreja Kalašníka. Kým Krištofič duel ukončil v 2. kole technickým KO, Primera vyhral jednoznačne na body.

Samuel Pirát Krištofič s Galéria fotiek (33) Zdroj: Oktagon MMA

Novotný prezradil aktérov ďalšieho Oktagonu

Promotér organizácie Oktagon MMA Ondřej Novotný prezradil aj mená viacerých aktérov nasledujúceho podujatia. V stredu 30. decembra 2020 by sa na turnaji Oktagon 19 mali predstaviť aj Karlos Vémola, Ivan Buchinger, Ronald Paradeiser a vo vzájomných zápasoch proti sebe nastúpia Milan Ďatelinka a David Hošek, Miroslav Brož a Jan Malach či Leo Brichta a Matouš Kohout. V predposledný deň roku 2020 zrejme vyvrcholí finálovým zápasom 5. séria projektu Oktagon Výzva, v ktorom sa stretnú Roman Paulus a Tomáš Zajac.

Oktagon 19, Brno, výsledky:

Hlavná karta:

Karlos Vémola (ČR) - Václav Mikulášek (ČR) /Vémola v 1. kole na submisiu/
Lucie Pudilová (ČR) - Cornelia Holmová (Švéd.) /Pudilová na body/
Samuel Krištofič (SR) - Mateusz Strzelczyk (Poľ.) /Krištofič v 2. kole na TKO/
Tato Primera (Šp.) - Andrej Kalašnik (ČR) /Primera na body/

predeliminácie:

Matěj Kuzník (ČR) - Marek Bartl (ČR) /Kuzník na body/
Javid Basharat (Afg.) - Alexander Bezkorovajnij (Ukr.) /Basharat v 2. kole na submisiu/
Pavel Salčák (ČR) - Filip Tomczak (Poľ.) /remíza/
Matúš Juráček (ČR) - Jan Široký (ČR) /Juráček v 3. kole na TKO/
Filip Macek (ČR) - Jerry Kvarnström (Fín.) /Macek v 2. kole na submisiu/
Michal Glos (SR) - Lukáš Tvrdý (ČR) /Glos v 1. kole na submisiu/

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 33
Viac o téme: MMA Karlos Terminátor Vémola Baba Jaga Václav Mikulášek Oktagon 19
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Oktagon MMA; VIDEO: Youtube
  • Zdroj: ČTK, TASR, športky

Súvisiace články