VIDEO Tréner Bayernu po divokom šlágri zúril na obranu: Hráč v šestnástke nemôže byť takto voľný!

Hansi FlickHansi Flick Zdroj: SITA/AP - Sven Hoppe

MNÍCHOV - Skalopevná obrana bola v minulej sezóne kľúčom k úspechu futbalistov Bayernu Mníchov, ktorí vyhrali Ligu majstrov, stali sa šampiónmi bundesligy a zdvihli nad hlavu aj Nemecký pohár. V aktuálnom ročníku je však defenzíva slabinou bavorského tímu.

Bayern sa po sobotňajšej remíze 3:3 v šlágri s RB Lipsko udržal na čele tabuľky, ale tri inkasované góly sú varovaním pre trénera Hansiho Flicka. Bavori lovili loptu z vlastnej siete už 16-krát v desiatich bundesligových dueloch. Mníchovčania v štvrtom zápase za sebou prehrávali, čisté konto si udržali len v dvoch stretnutiach. Slabý zápas odohral najmä 32-ročný stopér Jerome Boateng, ktorého sa klub chcel v lete zbaviť, ale Flick si ho zastal a stále mu verí. V strede obrany však Bavori v sobotu "horeli." V prvom polčase ušiel stopérom za chrbát Christopher Nkunku, ktorý otvoril skóre a problémy v strede obrany boli najviac zreteľné pri góle Emila Forsberga.

Emil Forsberg a Justin Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Sven Hoppe

Švédsky útočník bol v šestnástke úplne voľný a z piatich metrov hlavou poslal Lipsko do vedenia 3:2. "Bol som úplne voľný, aj mňa to zaskočilo," priznal Forsberg pre agentúru DPA. Flick mal na obranu ťažké srdce. "Nemôže byť hráč v šestnástke takto voľný. Bol to divoký zápas, inkasovali sme lacné góly," hneval sa tréner Bayernu.

V strede obrany hral v minulosti dobre David Alaba, ale Flick ho musel posunúť na ľavú stranu, pretože zranenia trápia Lucasa Hernandeza aj Alphonsa Daviesa. Na stopérskej pozícii nastúpil s Boatengom Niklas Süle, ktorého fanúšikovia kritizovali za nadváhu po návrate po operácii kolena.

Thomas Muller a Kingsley Galéria fotiek (8) Zdroj: SITA/AP - Sven Hoppe

Bod pre Bayern napokon zachránil štvrťhodinu pred koncom druhým gólom v zápase Thomas Müller. Flicka môže tešiť forma mladíka Jamala Musialu, ktorý päť minút po príchode na ihrisko, keď vystriedal zraneného Javiho Martineza, v 30. minúte vyrovnal na 1:1. Anglický reprezentant do 21 rokov strelil svoj tretí gól v ôsmom bundesligovom zápase. "S výsledkom musíme byť spokojní," povedal Flick. V prípade prehry by Bayern klesol na druhé miesto, remízou si však pred Lipskom udržal dvojbodový náskok.

V stredu čaká Bayern zápas Ligy majstrov proti Lokomotivu Moskva, v ktorom Flick asi zamieša zostavu, keďže jeho tím už má istý postup medzi 16 najlepších.

Viac o téme: FC Bayern Mníchov RB Lipsko Hans Flick