FOTO Grosjean urobil jedno z najťažších rozhodnutí v živote: Sedieť tu znova je vážne skvelý pocit

Romain Grosjean sa stretol so svojimi záchrancamiRomain Grosjean sa stretol so svojimi záchrancami Zdroj: SITA/AP - Kamran Jebreili

SÁCHIR - Romain Grosjean podľa očakávaní nepôjde záverečnú Grand Prix, Abú Zabí, ktorá mala byť jeho posledná vo formule 1. Tridsaťštyriročný pilot dnes oznámil, že letí z Bahrajnu domov do Švajčiarska, kde bude liečiť popálené ruky z hrozivej nehody pred týždňom v Sachire.

"Je veľmi smutné, že nebudem môcť absolvovať svoje posledné preteky v Abú Zabí, ale bolo by to príliš veľké riziko pre moje zotavenie, zdravie i bezpečnosť. Nečakal som, že takto ukončím kariéru vo formule 1. Bolo to jedno z najťažších rozhodnutí v živote, ale zároveň najrozumnejšie," uviedol pilot stajne Haas.

Pred týždňom pri Veľkej cene Bahrajnu ako zázrakom unikol po polminúte z horiacej formuly, ktorá vzplanula po náraze do bariéry. Tri dni strávil v nemocnici. Od prepustenia je každý deň na závodnej trati v Sachire a v sobotu sa opäť posadil počas návštevy tímu do kokpitu. Dnes oznámil, že rozlúčku v Abú Zabí nestihne. Aj vo finále sezóny ho zastúpi Brazílčan Pietro Fittipaldi.

"Nemám svoje obvyklé pretekárske rukavice, ale sedieť tu znova je vážne skvelý pocit. Som šťastný," napísal Grosjean k fotografii na svojom Instagrame. V seriáli majstrovstiev sveta F1 jazdil za stajňu Haas od jej vzniku všetky štyri roky a v jej farbách absolvoval 96 pretekov. Celkovo odjazdil 179 Grand Prix.

Rád by sa v januári rozlúčil s F1 aspoň formou testov. "Zavolám každému tímu a uvidím, či mi niekto začiatkom roka ponúkne súkromný test," povedal. Majstrovský Mercedes už sa nechal počuť, že by bol ochotný mu prianie splniť. "Ak nám to bude dovolené a nikto iný zo stajní, za ktoré pretekal, by mu takú príležitosť neposkytol, urobíme to," reagoval riaditeľ Toto Wolff. Pred angažmánom v Haas Grosjean pretekal za Lotus, terajší Renault.

Viac o téme: Romain Grosjean Haas Pietro Fittipaldi Veľká cena Abú Zabí F1
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/AP - Kamran Jebreili
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články