Fantastické výkony Adamu Žampu pokračujú: V prvom kole sa zmestil do TOP 10!

Adam ŽampaAdam Žampa Zdroj: TASR/AP

SANTA CATERINA VALFURVA - Slovenský lyžiar Adam Žampa postúpil do 2. kola pondelňajšieho obrovského slalomu SP v talianskom stredisku Santa Caterina Valfurva z 10. miesta. Na priebežného lídra Švajčiara Marca Odermatta stratil 83 stotín sekundy. Jeho bratovi Andreasovi Žampovi unikol postup o 20 stotín.

Adam Žampa dosiahol v sobotu na rovnakom mieste životný výsledok v obrovskom slalome, keď skončil siedmy. V pondelok sa vydal na trať so štartovým číslom 26 a opäť predviedol dynamickú jazdu bez zaváhaní. Po druhom medzičase mu patrila siedma pozícia, napokon sa zmestil do najlepšej desiatky. Andreas Žampa na rozdiel od soboty nebodoval, v prvom kole obsadil 36. miesto s mankom 2,05 s na Odermatta.

Štart druhého kola je plánovaný na 13.00 h, za Odermattom je priebežne druhý Nór Leif Kristian Nestvold-Haugen (+0,19) a na tretej priečke Francúz Alexis Pinturault (+0,24).  

Druhý obrovský slalom v Santa Caterina Valfurva sa mal ísť pôvodne už v nedeľu, ale jury ho pre silné sneženie preložila na pondelok.

Viac o téme: Adam Žampa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: TASR/AP
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy