Žampa po ďalšom skvelom výsledku: Yes! Musíš vydržať a veriť, že na to máš!

Adam ŽampaAdam Žampa Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

SANTA CATERINA VALFURVA - Slovenský lyžiar Adam Žampa dosiahol druhý najlepší výsledok v obrovskom slalome Svetového pohára v kariére. V pondelňajšej súťaži v talianskom stredisku Santa Caterina Valfurva obsadil ôsme miesto, keď za víťazným Švajčiarom Marcom Odermattom zaostal o 1,01 sekundy. Na druhej priečke skončil Američan Tommy Ford (+0,73 s), tretí bol Chorvát Filip Zubčič (+0,75 s).

"Je to pre mňa veľmi emotívne, ani neviem, čo by som povedal. Bola to úžasná súťaž, po prvý raz som išiel v červenom drese, prvýkrát som viedol po prvom kole. Zvládol som to a som šťastný," povedal Švajčiar vo vysielaní Eurosportu. Vo veku 23 rokov dosiahol druhé víťazstvo na podujatiach SP, vlani sa tešil v super-G v americkom Beaver Creeku. So ziskom 240 bodov vedie hodnotenie obrovského slalomu a spoločne s Pinturaultom sú na čele celkového poradia prestížneho seriálu.

Adam Žampa sa do elitnej desiatky v obrovskom slalome SP prebojoval tretíkrát v kariére, v roku 2012 bol deviaty v Söldene. V pondelok mu premiérové pódiové umiestnenie ušlo o 26 stotín. Pripísal si ďalších 32 bodov, celkovo má na konte 71 a v klasifikácii disciplíny mu patrí jedenásta priečka, v celkovom poradí SP je pätnásty. "Ďalší 'obrák' a druhá top10 za sebou, dnes ôsme miesto v extrémne vyrovnaných pretekoch. Ďakujem celému tímu, trpezlivosť a zodpovedná drina najmä v dni, keď to nejde, iba ukazuje to, že vo vrcholovm športe musíš vydržať a veriť, že na to máš, aj keď ti už nikto neverí. Yes!" napísal slovenský reprezentant na svojom profile na instagrame.

Viac o téme: Adam Žampa Marco Odermatt