Karate kids si vďaka podpore od Niké plnia športové sny!

Martin LachkíMartin Lachkí Zdroj: Niké

BRATISLAVA - Fond pre budúcnosť športu odmeňuje športovcov aj v predvianočnom čase. Naposledy porota podporila dvanásť výhercov, ktorí zareagovali na výzvu a poslali zaujímavé video, vďaka ktorému získali štedrý grant.

V priebehu šiestich mesiacov tak Niké rozdala už takmer štvrť milióna eur amatérskym športovcom a športovým klubom. Medzi nimi tento raz boli aj hviezdy karate, Lukrécia a Martin Lachkí.

Ona sa tomuto športu chce venovať vrcholovo, on ho má ako svoje veľké hobby. Súrodenci dostali z Fondu pre budúcnosť športu dokopy 3 000 eur. „Fíha, dosť. Som normálne šokovaná,“ povedala mladá športovkyňa, ktorá sa karate venuje už úctyhodných desať rokov.

„Keď som bola malá, bola som veľmi hyperaktívna. Mám štyroch bratov, tak to bolo aj v detstve vidieť, že som bola oveľa viac akčná ako chalani. Rada som pozerala filmy s Jackie Chanom, tak ma rodičia prihlásili na karate, aby som si to vyskúšala,“ uviedla Lukrécia, ktorá teraz žne jeden úspech za druhým.

Lukrécia Lachká žne jeden Galéria fotiek (2) Zdroj: Niké

Počas majstrovstiev sveta, ktoré sa uskutočnili minulý rok na Slovensku, získala až 7 medailí: 2x zlato, 2x striebro a 3x bronz. Zahanbiť sa nedal ani jej brat, ktorý v roku 2017 získal prvenstvo v Českej republike.

„Prvýkrát som prišiel na karate po tom, ako sa tam prihlásila moja sestra. Trénoval som rok, na chvíľu ma to prestalo baviť, ale neskôr som sa k tomu aj tak vrátil a pokračujem s tým až doteraz,“ povedal Martin. Zároveň prezradil, že aktuálne trénuje iba v malých skupinách medzi tými, ktorí sa zúčastňujú na medzinárodných súťažiach. Okrem toho sa zdokonaľuje aj vďaka online tréningom, kde im tréneri ukazujú využitie bojových techník.

Bude na čo míňať

Lukrécia chce výhru použiť na kimono, ktoré sa bude podľa jej slov veľmi hodiť. „Potrebujem nové chrániče na zuby, aj na ruky. Budem si môcť konečne kúpiť obojstranný opasok na zápasy, pretože ho veľmi potrebujem,“ uviedla úspešná karatistka.

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu aj vy!

Ak aj vy milujete šport a chcete to niekam dotiahnuť, zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu. Stačí nahrať krátke video, pridať štipku kreativity a humoru, ktorá presvedčí porotu o tom, že práve vy ste najlepší kandidát na získanie grantu. Následne nahrávku prihláste do Fondu na stránke www.nikefondsportu.sk. Veľa šťastia!

Viac o téme: Niké Fond pre budúcnosť športu Martin Lachkí Lukrécia Lachká
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Niké
  • Zdroj: PR článok

Súvisiace články