Nový ruský kouč na Channel One Cup aj s triom olympijských víťazov: Všetci dostanú príležitosť

Valerij Bragin
Valerij Bragin

MOSKVA - Hokejisti Ruska majú v nominácii na domáci Channel One Cup v Moskve troch olympijských víťazov z Pjongčangu z roku 2018 a osem nováčikov.

Valerija Bragina čaká na lavičke zbornej premiéra v úlohe hlavného trénera. Po minulej sezóne nahradil Alexeja Kudašova, ale na novembrový turnaj Karjala poslalo Rusko reprezentačnú dvadsiatku s jej koučom Igorom Larionovom.

Kapitánom zbornej bude aktuálny líder produktivity KHL Vadim Šipačov z Dynama Moskva, ktorý bol pri triumfe pod piatimi kruhmi rovnako ako obrancovia Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Alexej Marčenko z Jaroslavli. Jakovlev má navyše aj titul majstra sveta z roku 2014 z Minsku.

Debutovať v prvom tíme zbornej môžu brankári Michail Berdin z Petrohradu, Ivan Fedotov z Čeľabinsku, obrancovia Dmitrij Judin z Kazane, Dmitrij Samorukov z CSKA Moskva, Arťom Minulin s útočníkom Andrejom Čibisovom z Magnitogorsku, Sergej Tolčinskij z Omsku a Dmitrij Voronkov z Kazane.

"Nominovali sme troch brankárov a päť pätiek. Všetci hráči dostanú príležitosť sa ukázať. V tíme je dobrý mix mladých a skúsených hráčov. Bohužiaľ nám niektorí špičkoví hokejisti chýbajú kvôli zraneniam, ale verím, že ostatní hráči a náš systém hry sú schopní tieto absencie zaceliť," povedal šesťdesiatštyriročný Bragin, ktorý od roku 2014 viedol ruskú dvadsiatku.

Do turnaja vstúpia Rusi vo štvrtok 17. decembra proti Švédsku, o dva dni neskôr vyzvú českú reprezentáciu a v nedeľu zakončia turnaj duelom s Fínskom. Ruská dvadsiatka prvý diel Euro Hockey Tour ovládla s ôsmimi bodmi, o dva menej získali druhí Česi.

Nominácia hokejistov Ruska na Channel One Cup v Moskve (17.-20. Decembra):

Brankári: Michail Berdin, Alexandr Samonov (obaja Petrohrad), Ivan Fedotov (Čeľabinsk),

obrancovia: Viktor Antipin, Danila Galeňjuk, Igor Ožiganov (všetci Petrohrad), Alexej Marčenko, Rusanu Rafikov (obaja Jaroslavľ), Jegor Jakovlev, Arťom Minulin (obaja Magnitogorsk), Dmitrij Judin, Nikita Ljamkin (obaja Kazaň), Dmitrij Samorukov (CSKA Moskva ),

útočníci: Anton Burdasov, Vladislav Kamenev, Andrej Kuzmenko, Kirill Marčenko, Ivan Morozov, Vladimir E. Tkáčová (všetci Petrohrad), Pavol Karnauchov, Maxim maminy, Nikita Sošnikov (všetci CSKA Moskva), Sergej Tolčinskij, Denis Žernova (obaja Omsk), Andrej Čibisov (Magnitogorsk), Jegor Korškov (Jaroslavľ), Vadim Šipačov (Dinamo Moskva), Dmitrij Voronkov (Kazaň).


Tagy: Rusko Channel One Cup Valerij Bragin

Zdroj:
ČTK
Foto:
profimedia.sk

DISKUSIA