VIDEO Dortmund otočil zápas so Zenitom, Lazio sa po výhre s Bruggami prebojovalo do osemfinále

Radosť futbalistov Dortmundu Radosť futbalistov Dortmundu Zdroj: SITA/AP/Dmitri Lovetsky

RÍM - Futbalisti Lazia Rím sa prebojovali do osemfinále Ligy majstrov 2020/2021. V záverečnom šiestom vystúpení v F-skupine remizovali s FC Bruggy 2:1. Belgický tím, ktorý potreboval na postup víťazstvo, sa predsaví v šesťnásťfinále Európskej ligy UEFA. V druhom dueli skupiny prehral Zenit Petrohrad s Borussiou Dortmund 1:2.

Lazio začalo aktívnejšie a v 12. minúte sa ujalo vedenia vďaka Joaquinovi Correovi, ktorý po strele Alberta skóroval do poloodkrytej bránky. Belgičania rýchlo vyrovnali zásluhou Ruuda Vormera, no v 27. minúte Lazio opäť získalo tesný náskok. Clinton Mata fauloval v šestnástke Cira Immobileho a najlepší kanonier uplynulého ročníka Serie A suverénne premenil penaltu. V závere polčasu musel ísť po druhej žltej karte predčasne do kabín obranca Brúg Eduard Sobol. Belgičania v 76. minúte vyrovnali po hlavičke Hansa Vanakena, tretí gól sa však už hosťom streliť nepodarilo. Slovenský obranca Denis Vavro nefiguroval na súpiske Lazia.

Dortmund mal pred duelom v Petrohrade už osemfinále vo vrecku. Ruský tím sa už v tabuľke nemohol odlepiť z posledného štvrtého miesta. Zenit viedol od 18. minúty, keď sa presadil Sebastian Driussi. V druhom polčase otočili skóre Lukasz Piszczek a Axel Witzel.