Godla v Česku s čistým kontom, gólovo sa presadili Roman, Paulovič i Lunter

Denis GodlaDenis Godla Zdroj: TASR/Martin Baumann

PRAHA - Slovenský brankár Denis Godla si v utorkovom dohrávanom zápase 14. kola českej hokejovej extraligy Litvínov - Vítkovice pripísal druhé čisté konto v sezóne. K víťazstvu zverencov slovenského trénera Vladimíra Országha 1:0 po predĺžení prispel 25 zákrokmi. V zápase Třinec - Pardubice (4:3) za z gólu i víťazstva tešil útočník Miloš Roman, za zdolaných skóroval Matej Paulovič.

Útočník Mladej Boleslavi Mário Lunter svojím gólom v 4. minúte odštartoval gólový poltucet v bránke Olomouca. Prehre hostí 1:6 nezabránil ani slovenský brankár Branislav Konrád, ktorý inkasoval štyri góly.

Česká extraliga - dohrávka 7. kola:
Třinec - Pardubice 4:3 (2:2, 2:1, 0:0)
Góly: 19. Zadina, 19. Stránský, 27. ROMAN, 32. Stránský (GERNÁT) - 17. PAULOVIČ, 20. Poulíček, 27. Blumel

dohrávky 9. kola:
Zlín - Karlove Vary 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Góly: 13. Herman - 24. a 65. Flek

Liberec - Brno 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Góly: 11. Lenc (ROSANDIČ), 29. Bulíř - 57. Zaťovič

dohrávka 8. kola:
Mladá Boleslav - Olomouc 6:1 (3:0, 1:0, 2:1)
Góly: 4. LUNTER, 5. a 14. Ševc, 24. D. Šťastný, 53. R. Zohorna, 50. Pláněk - 57. Valský
/KONRÁD (Olomouc) chytal do 24. minúty, inkasoval 4 góly/

dohrávky 14. kola:
Litvínov - Vítkovice 1:0 pp (0:0, 0:0, 0:0 - 1:0)
Gól: 61. Zdráhal
/GODLA (Litvínov) odchytal celý zápas, vykryl 25 striel/

Hradec Králové - České Budějovice 6:1 (2:0, 2:1, 2:0)
Góly: 9. Orsava (CINGEL), 11. V. Růžička, 25. Smoleňák, 26. Pilař, 58. Kev. Klíma, 60. Hronek - 38. Christov

Viac o téme: Mário Lunter Denis Godla Matej Paulovič Miloš Roman