Petra Vlhová s neplánovanou zastávkou: Je to pre mňa regenerácia pre hlavu

Petra VlhováPetra Vlhová Zdroj: Profimedia

JASNÁ - Organizátori pretekov Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej (6.-7. marca 2021) sa naďalej pripravujú na rôzne možnosti diváckej účasti. Aj od nej bude závislý rozpočet, ktorý predseda organizačného výboru Matej Hulej odhaduje na približne 1,8 milióna eur. Na podujatie v domácom stredisku sa teší aj Petra Vlhová, ktorá si v ňom zatrénovala počas uplynulých štyroch dní, čím vyplnila obdobie pred odchodom na preteky do francúzskeho Courchevelu.

Návrat do domáceho prostredia bol pre líderku Svetového pohára príjemným prekvapením, ktoré jej prichystal jej tím. Jeho členovia uprednostnili po odchode z dejiska zrušených pretekov SP v St. Moritzi návrat na Liptov pred zotrvaním v zahraničí. "Bolo to nečakané, ale teším sa, že som mohla byť doma a trénovať aj v Jasnej. Podmienky boli dobré a celý tím, ktorý sa o to postaral, odviedol skvelú prácu. Myslím si, že sa dá aj v takýchto ťažkých časoch normálne fungovať a ľudia to určite zvládnu, keď budú dodržiavať všetko, čo treba. Byť doma je pre mňa zároveň regenerácia pre hlavu, takže ma to potešilo aj z tohto pohľadu."

Elitná svetová lyžiarka sa do Jasnej vrátila práve počas víkendu, v ktorom stredisko spustilo prevádzku. "Som veľmi rád, že sa nám v sobotu podarilo otvoriť stredisko. Je to pre nás zároveň aj test, pretože sme ho otvorili za prísnych opatrení. Ide o nosenie rúšok, dodržiavanie odstupov, rešpektovanie vytvorených koridorov. Museli sme preto zorganizovať aj viac pracovníkov, ktorí dohliadajú na dodržiavanie opatrení. Musím povedať, že testovacia prevádzka počas uplynulého víkendu dopadla na výbornú," povedal predseda organizačného výboru Svetového pohára v Jasnej Matej Hulej.

V súvislosti s pretekmi zostáva vyriešiť ešte viacero otáznikov, jeden z najväčších visí nad účasťou fanúšikov. Organizátori očakávajú, že na tribúnach budú môcť privítať tisíc divákov, no to sa ešte môže zmeniť. Rovnako je ešte možná aj zmena rozpočtu, ktorý by mal byť približne 1,8 milióna eur. "Naďalej sa pripravujeme na rôzne varianty v závislosti od toho, koľko ľudí budeme môcť mať v hľadisku. Prijali sme tzv. covid-manažéra, ktorý bude dohliadať na dodržiavanie nariadení. Verím, že to nastavíme tak, aby sme to vedeli dodržiavať," poznamenal Hulej.

Bez ohľadu na počet divákov je zrejmé, že preteky v Jasnej budú podliehať prísnym opatreniam. "Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) nastavila extrémne prísne podmienky. Celé je to jedna veľká bublina, ktorá cestuje zo štátu do štátu, zo strediska na stredisko. My ako organizačný tím vytvoríme ďalšiu bublinu, do ktorej sa táto FIS bublina vsunie. Predpokladáme, že vytvoríme tri zóny. V červenej budú pretekárky a ich štáby, v zelenej ľudia, ktorí sa budú starať o trať a v tretej sú pracovníci médií. Tieto zóny sa zároveň nesmú križovať. Pre nás je dobre, že organizátori pretekov SP vyhotovujú videá, z ktorých potom aj my vieme čerpať," poznamenala športová riaditeľka pretekov v Jasnej Jana Palovičová.

Viac o téme: Petra Vlhová Jasná Matej Hulej Jana Palovičová
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články