Cibulková bude pomáhať deťom so zákernými chorobami: Títo ľudia si zaslúžia takisto potlesk!

Dominika Cibulková sa stala ambasádorkou Občianskeho združenia Pomáhame deťom NÚDCH
Dominika Cibulková sa stala ambasádorkou Občianskeho združenia Pomáhame deťom NÚDCH

BRATISLAVA - V Národnom ústave detských chorôb (NÚDCH) vzniklo Občianske združenie Pomáhame deťom NÚDCH. Hlavným cieľom občianskeho združenia je pomáhať zlepšovať podmienky na liečbu pacientov najväčšej detskej nemocnice na Slovensku. Ambasádorkou občianskeho združenia sa stala Dominika Navara Cibulková.

,,V našej nemocnici liečime najzávažnejších pacientov z celého Slovenska a mnohí z nich sa u nás liečia až do dospelosti. O to viac nám záleží na tom, ako sa u nás cítia. Naším hlavným cieľom je pomôcť zlepšiť podmienky na liečbu detí a vytvoriť priateľské prostredie pre deti, rodičov aj personál NÚDCH. Možností, ako to chceme dosiahnuť,  je viacero –  od modernizácie priestorov pre pacientov, rodičov a personál, cez zabezpečenie prístrojového vybavenia, informačných materiálov, organizovania charitatívnych akcií a iných podujatí,“ povedala MUDr. Jana Kosnáčová, predsedníčka OZ Pomáhame deťom NÚDCH a zástupkyňa riaditeľa NÚDCH pre nechirurgické odbory.

,,Som veľmi rada, že môžem stáť pri zrode takého krásneho  a zmysluplného projektu, AKÝM  je OZ POMAHAME ĎEŤOM. V tomto zariadení pracuje mnoho skvelých odborníkov, ktorí si zaslúžia obdiv a úctu. Ja som mala to šťastie, že ako tenistka po víťaznom zápase som zožala potlesk. Títo ľudia po úspešných zákrokoch a liečbe si zaslúžia takisto potlesk a perfektné podmienky na prácu. V tomto duchu bude moje poslanie z pozície ambasádorky OZ POMÁHAME DEŤOM,“  povedala Dominika Navara Cibulková.

,,Veľmi si vážime, že Dominika Navara Cibulková  sa stala ambasádorkou nášho občianskeho združenia.  Vidíme tu istú paralelu, tak ako Dominika bojovala v športe o každé víťazstvo a dokázala, že aj na Slovensku sa rodia svetové tenistky, aj v našej nemocnici  kolegovia – lekári, sestry a ostatný zdravotnícky personál bojujú  každý deň o životy a zdravie našich pacientov. Sú to naše najkrajšie víťazstvá,“ povedala Mgr. Dana Kamenická, hovorkyňa NÚDCH.


Zdroj:
TASR
Foto:
NÚDCH

DISKUSIA