Košice zareagovali na dva výpadky v obrannom vale: Prichádza nový tvrdý hráč

Martin Nemčík (vľavo)Martin Nemčík (vľavo) Zdroj: TASR - Ján Krošlák

KOŠICE - Slovenský hokejový obranca Martin Nemčík podpísal zmluvu do konca sezóny 2020/2021 s HC Košice. Jeho angažovanie je reakcia vedenia klubu na hráčske výpadky v defenzíve. "Oceliari" informovali o novej akvizícii na svojej oficiálnej stránke.

Pre 28-ročného Nemčíka, ktorý odohral v úvode sezóny 2020/2021 jeden zápas za Bratislava Capitals, pôjde o tretie pôsobisko v najvyššej slovenskej súťaži. V nej si už obliekal aj dresy Trenčína a Banskej Bystrice, s ktorou získal v sezóne 2018/2019 majstrovský titul. V slovenskej lige doteraz odohral celkovo 190 zápasov, v ktorých dosiahol bilanciu 8 gólov, 18 asistencií, 17 plusových bodov a 278 trestných minút. V kariére si už vyskúšal aj pôsobenie v medzinárodnej súťaži EBEL a takmer tri sezóny absolvoval v zámorskej ECHL.

Príchod dôrazného obrancu je reakcia klubu na odchod Dávida Mudráka, ktorý po pôsobení v slovenskej "dvadsiatke" zamieri do zámoria i zdravotné problémy Radka Deyla. Toho čaká operácia krížneho kolenného väzu a sezóna 2020/2021 sa pre neho pravdepodobne skončila. "Po výpadkoch Radka Deyla a Dávida Mudráka nám ostalo iba 7 obrancov. Som rád, že sa nám podarilo narýchlo dohodnúť na angažovaní Martina Nemčíka. Je to veľmi poctivý a kvalitný defenzívny obranca, ktorý má výborné fyzické parametre, hrá dôrazne a vieme, že je v osobných súbojoch pre súpera veľmi nepríjemný. Som presvedčený, že spoločne s Martinom Bellušom „ustrážia“ našich rozdielových i mladých hráčov a v prípade potreby zabezpečia na ľade poriadok," povedal tréner a športový manažér HC Košice Jan Šťastný.

Viac o téme: HC Košice Radek Deyl Martin Nemčík Jan Šťastný Dávid Mudrák
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: TASR - Ján Krošlák
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy