ME do 21 rokov vyžrebované: Takto vyzerajú skupiny, Česko schytalo poriadne kalibre

Ilustračné foto
Ilustračné foto

NYON - Česká futbalová reprezentácia do 21 rokov sa v základnej skupine ME 2021 v Maďarsku a Slovinsku stretne so Španielmi - obhajcami titulu. Jej ďalšími súpermi budú domáce Slovinsko a Taliansko. Rozhodol o tom štvrtkový žreb v sídle Medzinárodnej európskej únie (UEFA) v Nyone.

O nasadení tímov rozhodol koeficient na základe výsledkov v uplynulých troch kvalifikáciách a šampionátoch v rokoch 2017 a 2019. V prvom koši boli Španielsko, Francúzsko, Nemecko a Anglicko.

"Hrať so Španielmi a Talianmi je veľká odmena. Môjmu mužstvu verím. Keď budeme v optimálnej zostave, sme konkurencieschopní. Urobíme všetko pre to, aby sme postúpili do štvrťfinále," uviedol pre server idnes.cz na margo žrebu tréner českej dvadsaťjednotky Karel Krejčí.  

ME v Maďarsku a Slovinsku odštartujú 24. marca a pre pandémiu koronavírusu sa bude hrať v pozmenenom formáte. Od 24. do 31. marca sa šestnásť účastníkov stretne v štyroch základných skupinách. Dva najlepšie tímy z každej skupiny postúpia do osemčlenného play off, ktoré sa uskutoční od 31. mája do 6. júna.
      
zloženie základných skupín ME:
A-skupina (Maďarsko):  Nemecko, Maďarsko, Rumunsko, Holandsko
B-skupina (Slovinsko): Španielsko, Taliansko, Slovinsko, Česko
C-skupina (Maďarsko):  Francúzsko, Rusko, Dánsko, Island
D-skupina (Slovinsko): Anglicko, Chorvátsko, Portugalsko, Švajčiarsko


Tagy: Česko U21 ME 2021

Zdroj:
TASR
Foto:
SITA/AP/Petr David Josek

DISKUSIA