Majster sveta späť v hre! Hamilton mal negatívny test, na posledné preteky sezóny nastúpi

Sedemnásobný majster sveta F1 Lewis hamiltonSedemnásobný majster sveta F1 Lewis hamilton Zdroj: SITA/Mario Renzi, Pool via AP, File

ABÚ ZABÍ - Majster sveta F1 Lewis Hamilton sa predstaví v nedeľňajšom finále sezóny v Abú Zabí. Tridsaťpäťročný Brit mal minulý týždeň pozitívny test na koronavírus. Nad účasťou jazdca Mercedesu v záverečnej veľkej cene v roku 2020 visel otáznik.

Medzinárodná automobilová federácia (FIA) vo štvrtok informovala, že Hamilton je po viacerých negatívnych testoch na COVID-19 zdravý a môže pretekať. Hamilton mal 1. decembra dva pozitívne testy a vynechal VC Sachíru. Po prekonaní ochorenia sa prihovoril svojim fanúšikom prostredníctvom videa. "Boli to určite najťažšie dni, ktoré som v uplynulom období musel prekonať," povedal Brit podľa agentúry DPA.

Hamilton už v predstihu získal siedmy titul majstra sveta, čím vyrovnal rekord Nemca Michaela Schumachera. "Bol to jeden z najťažších týždňov v mojom živote," vyjadril sa Halmiton k ochoreniu na Covid-19. Na VC Sachíru nahradil Hamiltona v kokpite George Russell.

Viac o téme: Lewis Hamilton
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: SITA/Mario Renzi, Pool via AP, File
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články