Legendárny Diego Maradona nemá pokoj ani po smrti: Začala sa honba za jeho dedičstvom!

Diego Maradona
Diego Maradona

BRATISLAVA - Podľa argentínskych médií sa v kruhu blízkej rodiny Diega Maradonu rozohral obrovský spor medzi 16 príbuznými, ktorí sa považujú za potencionálnych dedičov jeho majetku.

Hodnota majetku nebohého Maradonu sa odhaduje na vyše 37 miliónov libier. V tejto obrovskej sume je započítaná hotovosť uložená vo švajčiarskych bankách, rezidencie v Buenos Aires a Dubaji, ale aj šesť luxusných automobilov značky BMW, Audi či Rolls Royce. Najhodnotnejšou však zostávajú jeho lukratívne kontrakty so svetovými značkami ako je Puma a Coca-Cola, ktoré sú platné aj po jeho smrti. 
 
Práve tento týždeň malo prebehnúť prvé utajované stretnutie, kde mali jednotliví dediči povedať svoje nároky. Ide o Maradonových päť detí a ďalších osem údajných potomkov, vrátane štyroch Diegových sestier. Každý z nich si nárokuje na nejaký podiel. Podľa anglického periodika The Sun mal Maradona v čase jeho smrti na svojom bežnom účte sumu okolo 75 tisíc libier, ale podľa jeho právnika Angela Pisaniho vo svojom vačku nenosil nikdy viac ako sto libier.
 
Pisani zároveň naznačil, že o väčšinu peňazí ho počas života pripravili práve jeho najbližší. The Sun tiež informoval o tom, že Maradona napísal svoju závet už v roku 2012, ale o štyri roky neskôr ju zničil hlavne kvôli nátlakom jeho blízkych. Zdá sa, že v jeho rodine sa začína honba za pokladmi Diega Maradonu.

Tagy: Diego Maradona Argentína

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP/Gregorio Borgia

DISKUSIA