VIDEO Favorizovaná Žilina nenašla recept na defenzívu Serede, Liptáci neudržali vedenie s DAC

Miroslav Gono (Žilina) a Denis Potoma (Sereď)Miroslav Gono (Žilina) a Denis Potoma (Sereď) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

ŽILINA - Futbalisti domáceho MŠK Žilina a ŠKF Sereď remizovali v sobotnom stretnutí 17. kola Fortuna ligy 0:0.

Žilinčania si prvú šancu vypracovali v 11. minúte, Anang odcentroval a Bernát hlavičkoval mimo bránky Serede. Hostia sa mohli ujať vedenia po vyše polhodine hry, keď z pravej strany poslal center Bušnja, našiel Ivána, ktorého strelu vyrazil Petráš a ten si vzápätí poradil aj s dvoma dorážkami Moronga. Domáci brankár zachoval bezgólový stav, ktorý platil aj pri odchode do kabín.

Po zmene strán bola aktívnejšia Žilina a mala viacero veľkých príležitostí. V 57. minúte prenikol do hosťujúcej šestnástky Rusnák, jeho prudkú krížnu strelu vyrazil Yakubu na rohový kop. O necelých desať minút neskôr mohol MŠK opäť otvoriť skóre, po rohu a hlavičkovom sklepnutí Paura sa dostal do zakončenia Bernát, vo výhodnej pozícii však nenamieril presne. Domáci mali v závere aj ďalšie možnosti, dvakrát nepochodil Paur, pri dorážke nestihol lepšie zareagovať a z prvej trafil iba brankára hostí. Nerozvlnil odkrytú sieť a remíza 0:0 vydržala až do záverečného hvizdu.

Ján Bernát (Žilina) a Galéria fotiek (5) Zdroj: TASR - Erika Ďurčová

MŠK Žilina - ŠKF Sereď 0:0
Rozhodovali: Mastiš – Weiss, Vitko, ŽK: Paur - Pankaričan, bez divákov

Žilina: Petráš – Anang, Kiwior, Minárik (46. Kopas), Sluka – Gono (75. Kaprálik), Fazlagič, Bernát – Rusnák (60. Bičachčjan), Kurminowski (60. Paur), Iľko (46. Jibril)

Sereď: Yakubu – Čelikovič, Duranski, Ba, Slaninka (60. Mečiar) – Tatranský, Pankaričan (60. Šumský), Potoma – Bušnja (85. Jarovič), Morong, Iván (71. Jureškin)

Pavol Staňo, tréner MŠK Žilina: "Čo môžem hráčom vyčítať po takomto zápase? Hrali sme do plných, súper sa spoliehal na brejky. Vytvorili sme si viac šancí než Sereď, keby sme aspoň polovicu premenili, hodnotilo by sa to ľahšie. V koncovke to však nešlo. Pokiaľ by sa nám podarilo streliť gól, určite by zápas vyzeral inak. Niekedy tam chýbalo šťastie. Verím, že sa k nám zas prikloní v stredu. Aj keď sa nebudeme v Bratislave spoliehať na šťastie, ale pôjdeme do neho zabojovať a udržať si dlhú sériu nezdolanosti. Tento fakt treba rovnako doceniť. Dnes sme síce nevyhrali, no aj toto je futbal. Poďakoval som hráčom, nemám im čo vytknúť."

Peter Lérant, tréner ŠKF Sereď: "Som naozaj rád, že sa nám po tej šestke s Trnavou podarilo dobre zareagovať. Hrali sme dobre, kompaktne v defenzíve, do bodky sme splnili to, na čo sme sa zamerali. Prvý polčas bol skôr taký medzišestnástkový, bolo to skôr o presúvaní, Žilina v ňom mala pár náznakov šancí po dlhých loptách. Vyložené šance tam ale neboli, my sme mali jednu, po ktorej sme mohli ísť do vedenia. V druhom polčase mala Žilina viac z hry, my sme sa zameriavali na kontry. V závere sme mali trochu šťastia, po centroch prišlo k trochu k nedorozumeniam v obrane. Žilina bola aktívnejšia, ale tou kompaktnou hrou sme si bod zaslúžili."

ViOn vedenie v Senici neudržal

Futbalisti FK Senica remizovali v sobotňajšom zápase 17. kola Fortuna ligy s ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1.

Za chladného a sychravého počasia sa v prvom polčase hralo vyrovnané stretnutie v strede poľa. Šancí veľa nebolo, prvý strelecký pokus vyslali hostia v 11. minúte Dugom, ale Fryštál jeho pokus zneškodnil. Na druhej strane v 17. minúte po spolupráci s Malecom zakončil delovkou Piroska, brankár Chovan loptu vyrazil na roh. Gólový moment prišiel až 45. minúte, keď Balaj z priameho kopu približne z 25 metrov, aj za pomoci teču jedného z domácich hráčov, poslal hostí do vedenia.

Do druhého polčasu vstúpili Seničania aktívnejšie, tlačili sa pred bránu ViOn-u a chceli zvrátiť vývoj stretnutia na svoju stranu. V 55. minúte strela Košťála z dobrej pozície z rohu 16-ky však veľa problémov brankárovi Chovanovi nenarobila. Vyrovnanie priniesla 60. minúta, keď vo výskoku zahral stopér Moška rukou a z nariadenej jedenástky kapitán Piroska vyrovnal na 1:1. Seničania si po góle vypracovali tlak, mali viacero rohových kopov. V 75. minúte mohol otočiť vývoj stretnutia Malec po centri Košťála, ale loptu po jeho hlavičke Chovan vyškriabal na brvno. Seničania sa v závere snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no stav sa už nezmenil.

FK Senica - ViOn Zlaté Moravce-Vráble 1:1 (0:1)
Góly: 60. Piroska (z 11 m) - 45.+ Balaj. Rozhodovali: Marhefka, Jekkel, Košecký, ŽK: Šimčák, Gallovič, Addo, Piroska - Duga, Čonka

Senica: Fryšták – Kopečný, Asanovič, Nemec, Šimčák – Gallovič, Piroska – Fotr (46. Yenne), Duda (71. Addo), Košťál – Malec

Zlaté Moravce: Chovan – Čögley, Moško, Menich, Čonka – Duga, Tóth – Hrnčár, Ďubek (81. Orávik), Kyziridis (65. Kovaľ) – Balaj

Anton Šoltis, tréner Senice: "Vstup do zápasu a najmä prvý  polčas nebol z našej strany ideálny. Prehrávali sme osobné súboje, prvý polčas nebol podľa našich predstáv. Zápas nepriniesol pekný futbal, hralo sa medzi šestnástkami s minimom šancí a množstvom osobných súbojov. V druhom polčase sme zvýšili agresivitu a pohyb, vyrovnali sme a potom sme mali ďalšie príležitosti. Remíza zápasu a jeho priebehu svedčí. Sme v hernom kŕči, čo sa týka finálnej fázy. Nezostáva nám nič iné iba pracovať ďalej."

Ľuboš Benkovský, tréner ViOn-u: "Zápas sa skončil remízou, očakávali sme podobný priebeh s množstvom súbojov. Po prvom polčase sme verili, že môžeme udržať výsledok a dotiahneme to do trojbodového konca. Následne sme však inkasovali gól. Rešpektujeme silu súpera, získali sme bod z ihriska súpera a pracujeme ďalej."

Liptáci s DAC vedenie neudržali

Futbalisti MFK Ružomberok hrali v sobotňajšom dueli Fortuna ligy doma s FK DAC 1904 Dunajská Streda nerozhodne 1:1. Dunajská Streda nevyhrala už v treťom zápase za sebou a aj po 17. kole zostane na druhom mieste tabuľky za vedúcim Slovanom, Ružomberok je šiesty.

Na prvý vzruch sa pod Čebraťom čakalo do 38. minúty, keď si na hranici "veľkého vápna" palebnú parketu nahotoval Kalmár, no štipľavým pokusom tesne minul pravý dolný kút ružomberskej brány. To bol jediný vážnejší moment z prvého polčasu, ten sa totiž niesol v znamení medzišestnástkového, vyčkávacieho futbalu. Hostia mali o čosi viac loptu na svojich kopačkách, lenže aj ich kombinácie sa končili pred šestnástkou, bez preľstenia kompaktnej defenzívy Liptákov.

Na začiatku druhého polčasu zdiaľky napriahol Balič, no nebol to pokus, ktorý by ohrozil Macíka pre žrďami MFK. V 51. minúte sa už však skóre menilo. Takáč prešiel cez dvoch hráčov súpera, položil loptu na hlavu Kostadinovovi a ten otvoril skóre. DAC potom začal dávať najavo nespokojnosť s gólovou ujmou. V 57. minúte Kalmár z priameho kopu z 25 m poslal vydarenú strelu do šibenice, ktorú Macík bravúrne vyrazil. V 60. minúte Kalmár zo štandardky napálil len do múru a vzápätí Fábryho vychytal brankár "Ruže". V 62. minúte na druhej strane zase Jedlička vyboxoval projektil J. Masla z priameho kopu. V 74. minúte vyšla parádna obalovačka striedajúcemu Ramirezovi a lopta skončila v ľavom dolnom rohu ružomberskej brány - 1:1. V 82. minúte nebezpečne pohrozili domáci futbalisti, hlavičku J. Masla vytesnil Jedlička a Regáli pri dorážke trafil žrď. V nadstavenom čase Ramirezova hlavička skončila na pravej žrdi MFK.

MFK Ružomberok – FK DAC 1904 Dunajská Streda 1:1 (0:0)
Góly: 51. Kostadinov – 74. Ramirez. Rozhodovali: Kráľovič – Ferenc, Pozor, ŽK: J. Maslo – Kalmár, Balič

Ružomberok: Macík – Čurma, J. Maslo, Mrva – Múdry (68. Kmeť), Kochan – Ďungel (68. Almási), Kostadinov (81. Zsigmund), Takáč (90. Brenkus), Mojžiš – Regáli

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Müller, Kružliak – Njie (65. Ramirez) -  Beskorovajnyj, Balič, Fábry (84. Zuberu), Kalmár – Divkovič, Nicolaescu (78. Andzouana)

Ján Haspra, tréner Ružomberka: "Chceli sme využiť situáciu, ktorá je v Dunajskej Strede. Čakali sme, že po dvoch prehrách budú trochu psychicky nalomení. Prvý polčas bol z oboch strán opatrný, bez šancí. My sme zisťovali, čo môžeme od súpera očakávať. Do druhej polovice sme vstúpili s veľkou chuťou vyhrať, aj sa nám podarilo dať gól na 1:0. Potom súper postavil Erica Ramireza a všetko vrhol do ofenzívy. Na konci zápasu sme my aj Dunajská Streda chceli strhnúť víťazstvo na svoju stranu, bolo to také bláznivé. Obe mužstvá túžili zvíťaziť, nikomu nevyhovovala remíza. Napokon sa zrodila, je aj spravodlivá. Ja remízy nemám rád a asi ani môj kolega, no musíme zobrať aj bod."

Bernd Storck, tréner Dunajskej Stredy: "Pre nás to bola veľmi náročná situácia pripraviť sa na tento zápas. Mali sme nejaké problémy v zostave a včera sa ešte vyskytol covid-ový prípad, keď nám vypadol Schäfer a pred zápasom sa pri rozcvičke zranil Nebyla, ktorý skončil v nemocnici so štvorcentimetrovou ranou na hlave. Takže na poslednú chvíľu bolo treba meniť základnú zostavu. Navyše skúšali sme aj nový systém, nastúpili sme trochu v inom rozostavení. Napriek tomu mužstvo vstúpilo do zápasu dobre, mali sme častejšie loptu, snažili sme sa otvárať domácu obranu. Takisto musím vyzdvihnúť domácich, ktorí mali veľmi nebezpečné protiútoky. V druhom polčase po vhadzovaní sme inkasovali nečakaný gól. Hráči však ukázali dobrú reakciu, zabojovali a podarilo sa nám zachrániť remízu. Celkovo to bol dobrý futbal, oba tímy chceli vyhrať."

Viac o téme: FK Senica MŠK Žilina ŠKF Sereď FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble