VIDEO Veľká bitka gigantov o Manchester nemala víťaza, famózna séria Chelsea je minulosťou

Raheem Sterling a Harry MaguireRaheem Sterling a Harry Maguire Zdroj: SITA/AP - Michael Regan

MANCHESTER - Sobotňajšie manchesterské derby United - City v rámci 12. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže sa skončilo nerozhodne 0:0. United zaznamenali prvú bodovú stratu po predošlých štyroch víťazstvách, v tabuľke Premier League sú na 7. mieste o bod a jednu priečku pred mestským rivalom.

V opatrnom a na gólové šance chudobnom stretnutí mohli "Citizens" rozhodnúť o zisku troch bodov v 69. minúte, pokus Kevina de Bruyneho pred odkrytou bránou však v poslednej chvíli zrazil domáci kapitán Harry Maguire. V závere sa pred šestnástkou súpera uvoľnil do šance Bruno Fernandes, ale ani jeho jedovatý pokus nezmenil bezgólové skóre, keď namieril tesne vedľa žrde.

Bruno Fernandes Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Michael Regan
Hráči Newcastlu United zvíťazili doma nad West Bromwichom Albion 2:1. Na expresný gól paraguajského krídelníka Miguela Almirona z prvej minúty odpovedal po zmene strán hosťujúci Darnell Furlong. Posledné slovo však mali "straky", ktorých triumf vystrieľal v 82. minúte Dwight Gayle.

WBA sa nevyhrabal z pásma zostupu, Newcastle je v tabuľke priebežne jedenásty. Na súpiske United pre zranenie stále chýbal slovenský brankár Martin Dúbravka, ktorý stál naposledy medzi žrďami ešte koncom júla.

Wolverhampton Wanderers v prvom stretnutí sobotňajšieho programu prehral na svojom štadióne s Aston Villou 0:1. Hostia z Birminghamu, ktorí hrali od 85. minúty bez vylúčeného brazílskeho stredopoliara Douglasa Luiza, dokázali napriek početnej nevýhode strhnúť víťazstvo na svoju stranu vďaka premenenej jedenástke Anwara El-Ghaziho v nadstavenom čase. V neúplnej tabuľke sa posunuli pred svojho sobotňajšieho súpera na 9. priečku, Wolverhampton zaostáva o bod a je dvanásty.

Víťazné oslavy futbalistov Aston Galéria fotiek (13) Zdroj: SITA/AP - Rui Vieira

Hráči Chelsea prehrali na pôde Evertonu 0:1, jediný gól strelil v 22. minúte z pokutového kopu Gylfi Sigurdsson. "The Blues" do soboty ťahali sériu 17 zápasov bez prehry vo všetkých súťažiach.

FC Everton - FC Chelsea Londýn 1:0 (1:0)
Gól: 22. Sigurdsson (z 11 m)

Wolverhampton Wanderers - Aston Villa 0:1 (0:0)
Gól: 90.+4 El-Ghazi (z 11 m), ČK: 90.+5 Moutinho po druhej ŽK - 85. Luiz po druhej ŽK

Newcastle United - West Bromwich Albion 2:1 (1:0)
Góly: 1. Almiron, 82. Gayle - 50. Furlong