VIDEO Dortmund schytal lekciu od nováčika a zaváhal aj Bayern, Duda ústrednou postavou Kolína

Ondrej DudaOndrej Duda Zdroj: profimedia.sk

MNÍCHOV - Slovenský futbalový reprezentant Ondrej Duda nedohral sobotňajší zápas 11. kola nemeckej Bundesligy, v ktorom jeho 1. FC Kolín vydrel na pôde 1. FSV Mainz 05 víťazstvo 1:0. V 55. minúte prihral z pravého krídla Elvisovi Rexhbecajovi na jediný gól stretnutia, no o dvadsať minút neskôr inkasoval červenú kartu. V priebehu jednej minúty videl dve žlté karty a putoval predčasne pod sprchy. Pri oboch situáciách fauloval Kevina Stögera, pri druhom súboji zahral rukou do tváre súpera.

Hostia sa dokázali v početnej nevýhode ubrániť aj vďaka skvelým zákrokom brankára Tima Horna a slávili druhý triumf v sezóne. Aj ten prvý vybojovali na ihrisku súpera, keď v závere novembra senzačne vyhrali v Dortmunde 2:1. Duda bude po vylúčení chýbať Kolínu v stredajšom domácom zápase proti Leverkusenu.

Borussii Dortmund sa nedarilo ani v sobotu, keď prehrala na svojom trávniku s nováčikom VfB Stuttgart vysoko 1:5. Hostia rozhodli o svojom trimfe v prvej polovici druhého polčasu, keď v priebehu 11 minút nastrieľali tri góly. Dortmund síce v závere dvakrát dostal loptu do siete hostí, ale rozhodca po konzultácii s VAR ani jeden z gólov pre ofsajd neuznal. Borussia naposledy prehrala doma takým vysokým rozdielom v roku 2009, keď podľahla Bayernu Mníchov rovnako 1:5.

Borussia Mönchengladbach remizovala doma s Herthou Berlín 1:1. Za hostí odohral celý zápas slovenský reprezentačný obranca Peter Pekarík, ktorý v 26. min videl žltú kartu. Jeho krajan László Bénes sledoval celé stretnutie z lavičky domáceho tímu.

Na čele súťaže zostal Bayern Mníchov, ktorý remizoval na ihrisku Unionu Berlín 1:1. Domáci sa ujali vedenia v 4. minúte zásluhou Grischu Promela, majster vyrovnal v 68. minúte, keď sa strelecky presadil poľský kanonier Robert Lewandowski. Bayern uhral tretiu remízu v štyroch bundesligových zápasoch. Naďalej vedie tabuľku, ale už iba o skóre pred druhým Lipskom.

Robert Lewandowski a Kingsley Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Michael Sohn

Union Berlín - Bayern Mníchov 1:1 (1:0)
Góly: 4. Promel - 68. Lewandowski

Borussia Mönchengladbach - Hertha Berlín 1:1 (0:0)
Góly: 70. Embolo - 47. Guendouzi
/L. Bénes (Mönchengladbach) bol na lavičke náhradníkov - P. Pekarík (Hertha) hral celý zápas a v 26. min dostal ŽK/

FSV Mainz - 1. FC Kolín 0:1 (0:0)
Gól: 55. Rexhbecaj
/O. Duda (Kolín) nastúpil v základnej zostave, v 75. dostal ŽK, v 76. min inkasoval ČK po druhej ŽK/

Borussia Dortmund - VfB Stuttgart 1:5 (1:1)
Góly: 39. Reyna - 26. a 53. Wamangituka (prvý gól z 11 m), 60. Forster, 64. Coulibaly, 90.+2 Gonzalez

Freiburg - Arminia Bielefeld 2:0 (0:0)
Góly: 79. Grifo (z 11 m), 90.+1 Jeong Woo-yeong

RB Lipsko - Werder Brémy 2:0 (2:0)
Góly: 26. Sabitzer (z 11 m), 41. Olmo