VIDEO Real v bitke o Madrid ukončil víťaznú šnúru Atlética, o triumfe FC Sevilla rozhodol vlastný gól

Dani Carvajal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiDani Carvajal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Realu Madrid zdolali v sobotu v mestskom derby Atlético 2:0 a posunuli sa v tabuľke španielskej La Ligy na priebežné tretie miesto. Atletico utrpelo až v 13. ligovom kole prvú prehru a prišlo o víťaznú sériu, ktorá trvala sedem zápasov. "Los Colchoneros" zostávajú na čele tabuľky, z vedúcej priečke ich však môže zosadiť Real Sociedad San Sebastian, ktorý zaostáva o bod a v nedeľu hostí Eibar.

Real sa ujal vedenia v 13. minúte po presnej hlavičke Casemira. Na 2:0 zvýšili domáci v 63. minúte, keď Dani Carvajal napálil odrazenú loptu do žrde a tá sa od brankára Jana Oblaka odrazila do siete. Najväčšiu šancu Atlética mal v 80. minúte Saúl Níguez, ale brankár Thibaut Courtois predviedol na čiare výborný zákrok.

Dani Carvajal a jeho Galéria fotiek (6) Zdroj: SITA/AP - Bernat Armangue

V ďalšom zápase hráči Valencie remizovali s Athleticom Bilbao 2:2. Na víťazstvo v lige čakajú od 8. novembra a v neúplnej tabuľke im patrí 10. miesto, Bilbao je hneď za nimi.

FC Sevilla vezie tri body z ihriska Getafe. Tesné víťazstvo 1:0 vydrel andalúzsky tím vďaka vlastnému gólu Xabiera Etxeitu. Getafe natiahlo šnúru bez víťazstva v najvyššej španielskej súťaži na sedem stretnutí, naposledy zdolalo 17. októbra Barcelonu 1:0.

Huesca sa na trinásty pokus dočkala prvého víťazstva v sezóne, keď si doma poradila s Alavésom 1:0. V tabuľke sa odlepila z posledného miesta, na ktoré klesla Osasuna Pamplona, tá však má jeden zápas k dobru.

SD Huesca - Deportivo Alavés 1:0 (0:0)
Gól: 66. Ontiveros

CF Getafe - FC Sevilla 0:1 (0:0)
Gól: 81. Etxeita (vlastný)

FC Valencia - Athletic Bilbao 2:2 (1:0)
Góly: 26. Soler (z 11 m), 83. Vallejo - 55. Villalibre, 79. R. Garcia (z 11 m)

Real Madrid - Atlético Madrid 2:0 (1:0)
Góly: 15. Casemiro, 63. Oblak (vl.)

Viac o téme: Atlético Madrid FC Sevilla Athletic Bilbao FC Valencia Real Madrid CF CF Getafe