Vodáčka Stanovská ukončila dvojtýždňové sústredenie: Vo Francúzsku otestovala novú C1 loďku

Soňa StanovskáSoňa Stanovská Zdroj: Archív - Soňa Stanovská

BRATISLAVA - Oravská talentovaná vodnoslalomárka Soňa Stanovská ukončila dvojtýždňové sústredenie vo Francúzsku, kde trénovala pod dohľadom svojho otca Miroslava, ktorý sa v roku 1996 zúčastnil olympiády v Atlante.

"Trénovalo sa mi dobre, keďže mám novú C1 loďku. Nuž sme ju po prvý raz vyskúšali a je naozaj super. Počasie však nebolo veľmi priaznivé, často nám pršalo a dokonca počas posledného tréningu bola zaplavená aj druhá polovica kanála," prezradila po návrate 20-ročná slovenská reprezentantka Soňa Stanovská, ktorá akurát ukončuje prvý semester na Univerzite Komenského.

Soňa Stanovská Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív - Soňa Stanovská

"Veru, pomaly sa blíži skúškové obdobie, takže okrem pádlovania na vode, som musela riešiť priebežne aj školu. Písala som viacero zápočtov i skúšok. Čo sa týka prípravy vo Francúzsku, tak podmienky boli trochu obmedzené, pretože krajina má tiež viacero svojich opatrení. Prevádzky ako fitnes centrá tam majú teraz zavreté, takže som nemohla chodiť cvičiť, ani posilňovať, čo mi osobne chýbalo. Takže som len jazdila na vode a chodila si zabehať," prezradila Soňa Stanovská, ktorá si pozrela aj Lurdy a s otcom si dala urobiť aj testy na koronavírus.

Soňa Stanovská Galéria fotiek (3) Zdroj: Archív - Soňa Stanovská

"Výsledok máme negatívny, takže nemusíme byť v karanténe. Vianočné sviatky budem doma na Orave a potom by sme chceli v januári odísť niekam do tepla. Rozmýšľame nad prípravou v Austrálii, len tam je teraz problém dostať sa... Možno Spojené Arabské Emiráty, ale tam je zasa po príchode potrebná dvojtýždňová karanténa. Prípadne ešte La Reunion, no tam sme nikdy neboli a je dosť veľké riziko odísť niekam na tri mesiace a nevedieť kam..."

Viac o téme: Soňa Stanovská
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Archív - Soňa Stanovská
  • Zdroj: športky

Súvisiace články