Guľa po ďalšom skrate Plzne: Každá kríza má svoje hranice a je predzvesťou niečoho veľkého!

Tréner Viktorie Plzeň Adrián GuľaTréner Viktorie Plzeň Adrián Guľa Zdroj: Profimedia

JABLONEC - Tréner plzenských futbalistov Adrian Guľa aj po prehre 2:3 v Jablonci a štvrtom ligovom stretnutí po sebe bez víťazstva verí, že má schopnosti na to, aby mužstvo pozdvihol. O prípadnom ohrození svojej pozície nechcel špekulovať. Je presvedčený, že Plzeň po stratenom dvojgólovom náskoku spadla na pomyselné dno a odrazí sa k niečomu veľkému.

"Herne sa môžeme baviť o tom, že mužstvo je úsekovo schopné hrať veľmi dobre, ale bohužiaľ sú to len krátke úseky. V defenzívnej činnosti sme potrestaní za každý mikrodetail, takže teraz si ten kalich vypijeme úplne do dna," povedal pri on-line tlačovej konferencii Guľa, ktorého tím po neúplnom 11. kole klesol na šieste miesto v tabuľke.

"Teraz ma zaujíma, aby sme spoločne zmobilizovali sily. Tak to bolo aj pred týmto zápasom. Aby sme jednoducho mužstvo postavili na nohy. To je to, kam smerujeme. Aké diskusie vedieme, to je naša interná záležitosť. Nebudem to zatiaľ verejne nejakým spôsobom vynášať von. Pochopiteľne vnímam výsledky, našu hru, podnety. Pre mňa je podstatné, aby sme ďalší zápas boli o veľa lepší, efektívnejšie pripravení a aby sme zvíťazili," dodal slovenský kouč.

Jeho zverenci z posledných štyroch kôl získali jediný bod. V Jablonci viedli po dominantnej prvej polovici 2:0, ale po zmene strán sa postupne zosypali. "Nie som taký dobrý analytik, aby som bezprostredne po zápase vedel detaily, prečo tomu tak bolo. Asi strata pozornosti, nedostatok sebavedomia. Komu by sa hovorilo ľahko, keď prehráte zápas z 2:0 a trvá séria, ktorá je pre vás negatívna. Každá kríza má svoje hranice a je predzvesťou niečoho veľkého. Tak to býva v živote i vo futbale. Verím tomu, že keď si to spoločne takto vyžerieme, že stratíme jasný zápas, príde v ďalšom zápase bod zlomu. Začneme vyhrávať a hrať tiež oveľa kvalitnejšie," povedal.

"Hneď v utorok nás čaká ďalší zápas, potrebujeme to zastaviť, a to okamžite. Už je päť minút po dvanástej. Ukazuje sa, že to nepríde samo. Chlapci si musia uvedomiť, že vyhrať zápas v českej lige nie je len o individuálnej kvalite, že si to postrážime. Musíme byť oveľa sústredenejší a vytrvalejší," dodal Guľa, ktorý v Plzni po jesennej časti minulej sezóny nahradil trénera Pavla Vrbu.

Viac o téme: FC Viktoria Plzeň FK Jablonec Adrian Guľa
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Profimedia
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články