VIDEO Škriniarov Inter otočil zápas s Cagliari, Ronaldo dvoma gólmi zostrelil Janov

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo Zdroj: SITA/AP/Marco Alpozzi/Lapresse

CAGLIARI - V nedeľnom stretnutí 11. kola talianskej futbalovej Serie A zvíťazili hráči Interu Miláno na pôde Cagliari Calcio 3:1. Gólový účet zápasu otvoril tri minúty pred polčasovou prestávkou na druhý pokus domáci Riccardo Sottil.

V 77. minúte Inter vyrovnal po rohovom kope zásluhou Nicola Barellu. Šesť minút pred koncom riadneho hracieho času poslal loptu do siete hlavou Danilo D'Ambrosio a v štvrtej minúte nadstaveného času pridal tretí gól Interu najlepší strelec hostí Romelu Lukaku. V drese favorita odohral celý duel slovenský obranca Milan Škriniar.

Na štadióne Diega Armanda Maradonu zvíťazil Neapol nad Sampdoriou 2:1. Zisk troch bodov posunul SSC na druhé miesto tabuľky, kde vystriedal Inter Miláno. Stredopoliar Stanislav Lobotka vybehol v drese domácich na ihrisko v 77. minúte.

Hráči AS Rím nedali Bologni šancu a už v prvom polčase nastrieľal súperovi päť gólov. Po víťazstve 5:1 sa tím z hlavného mesta poskočil na piatu priečku.

Favorizovaný Juventus zvíťazil v Janove 3:1. Hostí poslal do vedenia v 57. minúte Paulo Dybala. Radosť Turínčanov však trvala iba štyri minúty, keď z uhla vyrovnal Stefano Sturaro. Dvanásť minút pred koncom prišiel pokutový kop po faule na Westona McKennieho. Cristiano Ronaldo poslal loptu do stredu bránky a Juventus viedol 2:1. Ten istý hráč potrestal domácich ešte raz a v 89. minúte pridal rovnako z pokutového kopu svoj druhý gól v stretnutí.

Líder tabuľky AC Míláno doma remizoval s FC Parma 2:2. Hrdinom Milánčanov bol Theo Hernandez, ktorý najprv v 58. minúte skorigoval na 1:2 a v nadstavenom čase zápasu vyrovnal. Domáci v tomto ligovom ročníku ešte neprehrali a sú na čele tabuľky o tri body pred Interom Miláno.

sumáre - 11. kolo:
Cagliari Calcio – Inter Miláno 1:3 (1:0)
Góly: 42. Sottil – 77. Barella, 84. D'Amrosio, 90.+4 Lukaku
/M. Škriniar za hostí odohral celé stretnutie/

Atalanta – Fiorentina 3:0 (1:0)
Góly: 44. Gosens, 55. Malinovsky, 63. Toloi

Bologna – AS Rím 1:5 (1:5)
Góly: 24. Cristante (vl.) – 5. Poli (vl.), 10. Džeko, 15. Pellegrini, 35. Veretout, 44. Mkhitaryan

SSC Neapol – Sampdoria 2:1 (0:1)
Góly: 53. Lozano, 68. Petagna – 20, Jankto