Bratislava Capitals v Ice Hockey League s ďalšími bodmi: Klagenfurtu odplatili piatkovú prehru

Peter Draisaitl a Dušan PašekPeter Draisaitl a Dušan Pašek Zdroj: TASR - Jakub Kotian

KLAGENFURT - Hokejisti tímu iClinic Bratislava Capitals zvíťazili v piatkovom zápase 24. kola medzinárodnej Ice Hockey League (IHL) na ľade Klagenfurtu 3:2. Súperovi odplatili prehru z piatkového duelu 1:3.

Lepšie začali hostia, keď Bratislavčanov poslal do vedenia Hults už vo 4. minúte. Radosť im však dlho nevydržala. V 6. min putoval na trestnú lavicu Buc a domácim stačilo 41 sekúnd na vyrovnanie, presadil sa bývalý útočník Slovana Bratislava Rok Tičar. Capitals sa v druhom dejstve dostali opäť do vedenia, keď tentoraz Hults prihral Ahlovi a ten nezaváhal. Bratislavčania sa presadili aj v tretej tretine, Romančíkov zásah bol napokon víťazný, keďže Klagenfurt dokázal už iba skorigovať gólom Geiera.

IHL - 24. kolo:
KAC Klagenfurt - iClinic Bratislava Capitals 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Góly: 6. Tičar (Gregorc, Koch), 53. M. Geier (Strong, Haudum) - 4. Hults (Ahl), 29. Ahl (Hults), 49. Romančík (Ahl, Hults). Rozhodovali: Trilar, Zrnič - Bärnthaler, Hribar, vylúčení: 3:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0.

KAC: Madlener – Schumnig, Strong, Kernberger, Gregorc, Würschl, Steffler – S. Geier, Koch, M. Geier – Obersteiner, Haudum, Ganahl – Petersen, Tičar, M. Witting
Capitals: Hamerlík – Finn, Bohunický, Guimond, Culkin, Romančík, Šedivý, Boldižár – Ahl, Hults, Fortier – Lapšanský, Bubela, Miklík – Hudec, Higgs, Čajkovič – Šalka, Buc, Bezák

Viac o téme: KAC Klagenfurt IClinic Bratislava Capitals