VIDEO Veľký comeback po konci kariéry: Čech vychytal triumf a dostal Chelsea na čelo tabuľky!

Petr ČechPetr Čech Zdroj: Twitter - FC Chelsea Londýn

LONDÝN - Legendárny český futbalový brankár Petr Čech nastúpil rok a pol po ukončení kariéry za rezervné mužstvo Chelsea a v londýnskom derby s Tottenhamom pomohol k výhre 3:2. Jeho tím pritom už v 17. minúte prehrával o dva góly. Po desiatom kole sa Chelsea posunula na prvé miesto tabuľky.

Veľký comeback tridsaťosemročného gólmana sa zrodil ako núdzové riešenie, pretože Chelsea nemala v zápase Premier League 2 žiadneho iného brankára k dispozícii.

Pre Čecha, ktorý v klube pôsobí ako poradca športového a technického úseku, nezačal zápas ideálne. Pri prvom dotyku s loptou nenašiel spoluhráča a lopta skončila v aute. Po následnom rohovom kope zostal v pokutovom území osamotený Okedinu, ktorý strelou po zemi českého brankára prekonal. V 17. minúte inkasoval Čech gól z druhej strely na bránku, keď zaváhal pri výbehu na centrovanú loptu a Scarlett ho hlavičkou preloboval.

Chelsea však po prestávke zvýšila tempo a po hodine hry v rozmedzí dvoch minút vyrovnala. Najprv sa z penalty trafil Peart-Harris a vzápätí vyrovnal Lewis. Od 77. minúty dohrávali oba tímy o desiatich a viac priestoru na ihrisku vyhovovalo Chelsea. Tri minúty pred koncom základnej hracej doby rozhodol svojím druhým gólom v stretnutí o výhre "Blues" Peart-Harris.

Niekdajší kapitán českej futbalovej reprezentácie sa tak mohol radovať z víťazstva, zápas tímov do 23 rokov mu však poslúžil skôr k získaniu hernej praxe, keby ho tréner Frank Lampard potreboval v "áčku". Odchovanec Plzne bol zapísaný na súpisku anglickej ligy pre túto sezónu v októbri kvôli koronavírusovej pandémii.

Čech sa s profesionálnou kariérou rozlúčil vlani v máji, keď paradoxne proti Chelsea odchytal finále Európskej ligy v drese Arsenalu, ktoré jeho tím v Baku prehral 1:4. V Chelsea predtým rekordman v počte štartov za českú reprezentáciu prežil najúspešnejšie obdobie kariéry. Vyhral s ňou Ligu majstrov aj Európsku ligu, štyrikrát Premier League, štyrikrát Anglický pohár a Superpohár a trikrát anglický Ligový pohár.

Viac o téme: Petr Čech FC Chelsea Londýn U23 Tottenham Hotspur U23