VIDEO Čechov veľký návrat do brány bol okorenený: Stihol sa zapojiť aj do hromadnej šarvátky!

Petr Čech opäť v akciiPetr Čech opäť v akcii

LONDÝN - Český futbalový brankár Petr Čech po piatich rokoch opäť nastúpil za FC Chelsea. Zaskočil v zápase rezervných tímov v zápase proti Tottenhamu a pripísal si výhru 3:2.

Čech pred rokom a pol rokom ukončil kariéru ako hráč Arsenalu a do Chelsea sa vrátil ako funkcionár. "Modrí" však napokon potrebovali jeho služby aj na trávniku, pretože jeden z brankárov rezervy Chelsea sa presunul k áčku a druhý mal zápas čerstvo za sebou. "V uplynulých mesiacoch som sa poctivo pripravoval, no zápasy som nehral a človek vypadne z tempa. Prvých 20 minút duelu mi chýbali automatizmy z minulosti, no potom som sa prispôsobil tempu hry a druhý polčas mi už spôsoboval radosť," prezradil svoje pocity po nečakanom reštarte kariéry Čech pre iDnes.cz.

Tridsaťosemročný veterán musí byť v strehu aj naďalej, Chelsea ho zapísala aj na súpisku pre najvyššiu anglickú súťaž. "Zápas splnil účel, presne toto som potreboval. Ak by náhodou prišlo k situácii, že by som musel nastúpiť na Premier League, s dlhou pauzou by to bolo zložité. Toto ma naštartovalo. Momentálne vo výhľade žiaden zápas nie je, no začal som trénovať, aby som bol pripravený, keď bude treba," informoval Čech.

Okrem toho sa stihol zapojiť aj do šarvátky, nakoľko išlo o londýnske derby. "Bolo to derby so všetkým, hromadná šarvátka, červené karty. Takže bolo len vidieť, ako každý chce vyhrať. Sme samozrejme radi, že sme vyhrali my a posunuli sa do čela tabuľky. Pre mňa je to o to príjemnejšie, že môj návrat do bránky skončil víťazne," povedal Čech pre agentúru Sport Invest.

Petr Čech pôsobil v Chelsea v rokoch 2004-2015. Odchytal za ňu 333 duelov. Ďalšie štyri sezóny strávil v Arsenale Londýn.  

Viac o téme: Petr Čech FC Chelsea
  • Autor: © Zoznam
  • FOTO: Youtube.com; VIDEO: youtube.com
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články