Koronavírus odstavil aj automobilové preteky: Rely Švédska sa pre pandémiu neodjazdí

KARLSTAD - Švédska rely sa v roku 2021 neuskutoční. Druhý diel seriálu majstrovstiev sveta bol na programe vo februári, no organizátori sa rozhodli podujatie zrušiť pre obmedzenia súvisiace s pokračujúcou pandémiou koronavírusu. Informovala o tom agentúra AFP.

Dejiskom Rely Švédska mal byť od 11. do 14. februára Karlstad. Krajský úrad v meste Värmland však rozhodol, že akciu nie je možné uskutočniť v súlade s protipandemickými opatreniami. "Organizátori Rely Švédska, ale aj Medzinárodnej automobilovej federácie i promotér MS chápu, že zdravie obyvateľov je najdôležitejšie a je potrebné chrániť ľudí v krajine a aj rodinu WRC. Počas plánovania sezóny 2021 sme pozorne sledovali vývoj vo svete. Sme sklamaní zo zrušenia obľúbenej rely vo Švédsku, no rešpektujeme dôvody," povedal výkonný riaditeľ podujatia Glenn Olsson.

Organizátori podujatia sa po zrušení švédskeho podujatia rozhodli kontaktovať Fínsko s cieľom uskutočniť  tam náhradnú rely. Seriál MS odštartuje v januári v Monte Carle, prvenstvo bude obhajovať Francúz Sebastien Ogier.


Tagy: rely Švédsko

Zdroj:
TASR
Foto:
Profimedia

DISKUSIA